Reply to this topicStart new topic

> سه بعدی کردن بازی های کامپیوتری !

PRS
پست جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۶ - ۰۴:۰۱
پست #1

سرباز صفر دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
تشکرها: 0 *
از : World Of WarCraft
کد کاربری : 5,380
موجودي بانك: $8
نمایش موجودی

سه بعدی کردن بازی های کامپیوتری !

ممکن است الان بگید مگه بازیها سه بعدی (3D) نیستند ؟
من می گم 3D هستند اما بدون عمق هستند . و عکس بدون عمق سه بعدی واقعی نیست . تا الان راهکار های بسیار زیادی برای ساختن تصاویر سه بعدی واقعی انجام شده است(Stereoscopic 3D Solution) که ارزان ترین و بهترین نوع آن استفاده از تصاویر آبی ,قرمز یا Anaglyph است. (الان مانیتور های سه بعدی هم وارد بازار شده است).و هم چنین عینک های سه بعدی دیجیتال . که قیمتشون از 100 هزار تو مان به بالاست !

برای دیدن این تصاویر به این عینک نیاز دارید. ارزان ترین روش دیدن تصاویر سه بعدی!
برای تهیه این عینک ها می توانید به کتاب فروشی های مراجعه کنید . و بکید کتاب سه بعدی می خوام . کتاب های سه بعدی معمولا برای بچه های تولید می شه !!! چرا ؟
چون اینجا ایرانه ! طبق معمول هم دیبا گران بیشتر این بازار رو در دست داره و همچنین کیفیت عینک هاش از بقیه بیشتره . البته خودتون هم می توانید این عینکهای رو با طلق و کاغذ درست کنید برای این کار به یک طلق آبی و قرمز نیاز دارید .آبی برای راست و قرمز برای چشم چپ .
اینم چند تا عکس سه بعدی از بازیهای کامپیوتر !

[img]http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/2/24/Anaglyph3d02.jpg.thumb[/img]
[img]http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/5/5c/Anaglyph3d03.jpg.thumb[/img]
[img]http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/3/35/Anaglyph3d04.jpg.thumb[/img]
[img]http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/2/27/Anaglyph3d06.jpg.thumb[/img]
[img]http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/e/ed/Anaglyph3d07.jpg.thumb[/img]

. خوب حالا چه جوری شما هم بازیهاتون رو سه بعدی کنید !
ابتدا به سایت NVIDIA بروید (ATI همچین چیزی رو نداره متاسفم) و به قسمت دانلود درایو های جدید . با یر روی لینک زیر کلیک کنید تا مستقیم به آنجا بروید
NVIDIA driver
از قسمت Start Here گزینه Consumer 3D Stereo کلیک کنید . بعد All Graphics Cards و بعد بر اساس درایو و ویندوز خود گزینه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید .
در حال حاظر که من این مقاله رو می نویسم درایو 91.31 موجود است که برای کار کردن با درایو 91.31 بهینه سازی شده است . البته من خودم الان دارم با درایو 93.71_forceware کار می کنم (اگر نمی دانید این چیزهایی که گفتم یعنی چه !؟ اصلا بی خیال شید )
بعد از دانلود برنامه که حجمی حدود 4.5 مگ دارد . آنرا نصب کنید .
برای فعال کردن آن کارهای زیر را انجام دهید .
اگر از درایورهای جدید استفاده می کنید (از 91.31 به بعد که دارای NVIDIA control panel هستند . آن را به حالت کلاسیک تبدیل کنید . برای این کار بر روی دسکتاپ کلیک راست کنید به تب Setting رفته و دکمه Advanced را انتخاب کنید و بعد به تب کارت گرافیک خود بروید . بر روی فلش سبز رنگ سمت چپ کلیک کنید تا پنجره کوچک کناری باز شود (اگر بسته است ) بر روی گزینه دوم Control Panel User Interface کلیک کنید و گزینه classic NVIDIA control panel کلیک و دکمه ok را بزنید . دکمه Advanced را انتخاب کنید و بعد به تب کارت گرافیک خود بروید حالا به حالت کلاسیک برگشتید . اگر هم از درایورهای بدون NVIDIA control panel جدید دارید این کارهای لازم نیست چون اصلا گزینه Control Panel User Interface وجود ندارد تا آن را انتخاب کنید .
خوب حالا اگر پنجره کوچک سمت چپ باز است که هیچ اگر نیست بر روی دکمه سبر کوچک کلیک کنید تا باز شود . اگر 3D Stereo را کامل نصب کرده باشید در بین گزینه های موجود در سمت چپ Stereo properties موجود است . بر روی آن کلیک کنید .
تمامی گزینه ها رو مثل شکل زیر تنظیم کنید .

بر روی دکمه apply کلیک کنید. اگر گزینه ها رو درست انتخاب کرده باشید یک تصویر پر از مربع ظاهر می شود که با زدن عینک Anaglyph به چشم و نگاه کردن به آن یک مربع کوچک تر و برجسته در آن می توانید ببینید . اگر تصویر ظاهر نشد بر روی دکمه Meical Test Image کلیک کنید .

حالا برای تست کردن اینکه آیا درایور و درایو3D Stereo با هم مشکلی ندارند از بین زیر مجموعه های Stereo properties گزینه Stereo setup & test رو انتخاب کنید . بعد از آن بدون درست زدن به تنظیمات بر روی Launch Test Application کلیک کنید تا برنامه ای سه بعدی اجرا شود مثل عکس زیر :

[img]http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/0/08/Anaglyph3d05.jpg.thumb[/img]
اگر برنامه اجرا نشد یا تصویر آبی قرمز نبود (تنظیمها باید مثل عکس قبل حتی باشد و حتمی باید نوع عینک را هم در قسمت قبل طبق عکس انجام داده باشید ) آنوقت به درایو C:\ بروید ببینید آیا اختار یا پیامی یا پوشه ای به نام Stereo یا شبیه آن باشد هست یا نه فایل متنی درون آن را نگاه کنید . بیشتر مواقع معمولا بدلیل نا هماهنگ بودن درایور اصلی کارت گرافیک با درایور Stereo این مشکل بیش می آید و بهتر است درایور های هماهنگ را نصب کنید . خوب حالا اگر مشکلی پیش نیامد و شما توانستید تصویر را کامل مثل تصویر قبل ببینید دیگر کاری با این قسمت ندارید و درایو شما کاملا درست کار می کند .

نکته ها :
فقط در مواقع استفاده درایو Stereo را فعال کنید و بعد از آن آرا غیر فعال کنید
بعضی بازی ها اصلا سه بعدی نمی شوند مخصوصا بازیهای جدید و
هنگام استفاده از Stereo در بعضی بازیها . اجرا بازی کند می شود . برای این کار از گزینه های موجود در قسمت Stereo compatibility setting استفاده کنید .
در بعضی بازیها خود بازی به خوبی سه بعدی می شود اما متنها و اجسام دو بعدی دچار مشکل می شوند . برای دیدن اینکه چه بازیهایی خوب سه بعدی می شوند به لیست بازیهای موجود در قسمت Stereo game configuration مراجعه کنید . در این لیست با امتیاز بندی مشخص می کند بازی تا چه حد خوب Stereo می شود . 1 آلی و 5 ضعیف همچنین در قسمت Commants توضیحاتی راجع به تنظیمات و ... وجود دارد . در این لست همه بازیها وجود ندارند .
بیشتر بازیهای قدیمی به خوبی Stereo می شوند .
در بعضی بازیها ممکن است در صورت فعال بودن حالت Stereo کامپیوتر دچار restart شود . در این بازیها به هیچ وجه حالت Stereo را فعال نکنید .

گزینه های موجود در قسمت Advanced Stereo Properties :
در این قسمت کلیدهای میانبری تعریف شده اند که کارهایی از جمله عکس گرفتن از بازی ، تنظیم فاصله رنگهای قرمز و آبی ، افزایش رنگ و یا کاهش آن ، وجود دارد که بنا به سلیقه می توانید آنها را تغییر دهید . مثلا در یک بازی که سه بعدی شده است فاصله رنگهای آبی قرمز از هم زیاد است می توانید با دکمه های CTRL+ F4 و CTRL+ F3 فاصله آنها را از هم کم یا زیاد کنید و...
در ضمن بدون ذکر مرجع یعنی سایت WWW.PRS-land.TK از این مطلب استفاده نکنید .

--------------------
PRS is here! Can You See ! Can you hear !
Go to the top of the page

+Quote Post

PRS
پست جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۶ - ۰۴:۰۲
پست #2

سرباز صفر دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

برای دانلود متن به صورت PDF با عکس بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود

--------------------

+Quote Post

mattt
پست جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۶ - ۱۸:۲۹
پست #3

گروهبان سوم دارينوس
نماد گروه
کد کاربری : 21,768
موجودي بانك: $0
نمایش موجودی

فكر نكنم استقبال زيادي بشه.

--------------------
سايت www.bazihome.com افتتاح شد.

+Quote Post

PRS
پست شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۶ - ۱۸:۲۲
پست #4

سرباز صفر دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

(mattt)
فكر نكنم استقبال زيادي بشه.

برای من اصلا مهم نیست ! wink.gif
معمولا تعداد بسیار کمی از این جور کارها خوششون می آید ، ممکن است خیلی ها هم این کار رو بلد باشن .

--------------------

+Quote Post

mehba
پست يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۶ - ۲۲:۴۸
پست #5

گروهبان دوم دارينوس
نماد گروه
کد کاربری : 14,905
نمایش موجودی

در مورد ساخت عینک میشه توضیح بدین . من این طلق ها رو از کجا میتونم تهیه کنم .

+Quote Post

PRS
پست جمعه ۴ خرداد ۱۳۸۶ - ۲۲:۰۲
پست #6

سرباز صفر دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

(mehba)
در مورد ساخت عینک میشه توضیح بدین . من این طلق ها رو از کجا میتونم تهیه کنم .

طلق هایی که در کتاب فروشی ها هست کفایت می کند آبی و قرمز . جهت راست آبی و چپ قرمز
من خودم ساختم با اینکه کیفیت چندان خوبی نداشت اما می شد ازش استفاده کرد
خود عینک ها هم با کتابش از 1000 تومان تا 8000 تومان با سیدی و یک آلمه عکس متقیره ن خودم 3 تا عینک با کتاب خریدم . 2400 .

به زودی هم چند تا عکس سه بعدی توپ هم آپلود می کنم .

--------------------

+Quote Post

eminem
پست جمعه ۴ خرداد ۱۳۸۶ - ۲۲:۱۹
پست #7

ستوان سوم دارينوس
نماد گروه
تشکرها: 2 *
از : Shiraz
کد کاربری : 523
نمایش موجودی

ببخشیدا . ولی من خودم اینجوری بخوام یکی دو ساعت بازی کنم سر درد و سر گیجه میگیرم!!

--------------------

+Quote Post

PRS
پست شنبه ۵ خرداد ۱۳۸۶ - ۲۱:۳۰
پست #8

سرباز صفر دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

(eminem)
ببخشیدا . ولی من خودم اینجوری بخوام یکی دو ساعت بازی کنم سر درد و سر گیجه میگیرم!!

خوب این که معلومه سر درد خواهی گرفت . اما حتی با عینکهای دیگه هم همین اتفادق می اقته برای اینکه سر درد نگیری استفاده از عینکهای سه بعدی گران قیمت است که دو تا LCD داره .
برای اینکه هم سر درد نگیری بهتره در بازیهایی از این قابلیت استفاده کنی که کامل این کا رو پشتیبانی کنند .
از بازیهای جدید می شه به Evil 4 اشاره کرد به شرتی که از PAth گرافیکی اون استفاده نکرده باشی .
واقعا بازی Evil به صورت سه بعدی چیزی دیگه ای هست

--------------------

+Quote Post

pelatinum07
پست يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۶ - ۰۹:۰۳
پست #9

سرجوخه دارينوس
نماد گروه
کد کاربری : 25,883
نمایش موجودی

عالی بود . فوق العاده اویل 4 به من حال داد مرسی

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 نفر در حال بازديد مبحث (1 نفر مهمان و 0 نفر موتورهاي جست و جو)
0 عضو :

IPB skin developed by: eXtremepixels
RSS نسخه چاپی زمان کنونی: پنجشنبه ۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹