Reply to this topicStart new topic
7 صفحه V   1 2 3 > »   
> Helper Guard :. اخبار دنياي رايانه و اينترنت, ارائه اخبار بروز و آنلاين با همكاري اعضاي دارينوس

 
maicro
پست سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۸۷ - ۲۱:۳۴
پست #1


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 125
تشکرها: 222 *
تاریخ عضویت : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۰
از : ایران - ارومیه
کد کاربری : 28,920
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
در راستاي اطلاع رساني دقيق و بروز اخبار دنياي رايانه و اينترنت، تاپيك مذكور با اين اهداف ايجاد ميشود :


* - اطلاع رساني بروز و آنلاين اخبار رايانه و اينترنت ...

* - گفتگو و تبادل نظر در مورد خبرهاي گذاشته شده در تاپيك ...


بديهي است كه فقط باز كردن تاپيك بر عهده اينجانب بوده و همه اعضاي دارينوس مي توانند اخبار روز دنياي رايانه و اينترنت را در تاپيك قرار دهند .
درخواست از كاربران دارينوس : لطفا از بحث و جدل در تاپيك بپرهيزيد وگرنه برخورد خواهد شد ... ممنونم happy1.gif ...
@ - @ - @


كامپيوتر چيست؟

کامپیوتر در لغت به معنای شمارنده و یا ماشین حساب میباشد ... در ظاهر سیستمی یکپارچه است اما از بخشهای مختلفی تشکیل شده که در طول سال های بعد از اختراع کامپیوتر تغییراتی در انها ایجاد شده ... در این تغییرات همیشه سعی بر ان بوده که از طرفی سرعت سیستم و هر قطعه بالاتر برود و از طرفی دیگر مصرف انرژی و تولید گرمای ان کمتر بشود.
امروزه یک واحد کامپیوتر رومیزی IBM Class حداقل از 13 قطعه تشکیل شده که نسبت به نیاز کاربر تعداد این قطعات قابل افزایش است ... در اینجا ما فقط به معرفی این 13 قطعه ی اصلی و چند غیر اصلی بسنده میکنیم.

* - CPU Central Processor Unite : واحد پردازشگر مركزي

* - M.B Main Board : برد اصلي

* - RAM Random Access Memory : حافظه با دستيابي تصادفي

* - H.D.D Hard Disk Drive : حافظه‌ي جانبي

* - F.D.D Flopy Disk Drive : درايو فلاپي

* - VGA Video Graphic Adapter : كارت گرافيك

* - Sound Card : كارت صدا

* - Monitor : مانيتور

* - CD Rom : درايو سي دي

* - CD R / RW : سي دي رايتر / رايتر مجدد

* - DVD R : درايو دي وي دي

* - DVD R / RW : دي وي دي رايتر / رايت مجدد

* - Key Board : صفحه كليد

* - Mouse : موشواره

* - Speaker - بلندگو

* - Modem : مودم

* - Lan Card : كارت شبكه

* - Scanner : اسكنر (پويشگر)

* - TV Card : ورودي تلويزيون يا كارت تي وي

* - Case + Power Supply : كيس و منبع تغذيه
اينترنت چيست ؟

اينترنت يك شبكه جهاني بزرگ است كه ميليونها نفر و ميليونها كامپيوتررا در سراسر دنيا به يكديگر پيوند داده است ... اينترنت را مي توان به عنوان جامعه جهاني بزرگي دانست كه امكان مي دهد ميليونها نفر از مردم در سراسر جهان با يكديگر ارتباط برقرار نموده و اطلاعات و عقايد خود را با يكديگر به اشتراك بگذارند ... هر منبعي كه در اينترنت وجود دارد بدين دليل است كه فرد يا گروهي، اطلاعات خود را داوطلبانه در اختيار ديگران قرار داده اند ... البته منابعي نيز در اينترنت وجود دارد كه با اخذ هزينه در اختيار كاربران قرار مي گيرد .

عملاً اينترنت را هيچ كس هدايت و اداره نمي كند. هيچ سازمان واحدي هزينه هاي اينترنت نمي پردازد بلكه اينترنت توسط جامعه اي جهاني ايجاد، هدايت و كنترل شده و هر روز گسترش مي يابد.

@ --- @ --- @


گروه Helper Guard افتخار دارد شما را از آخرين و بروزترين اخبار دنياي رايانه و اينترنت آگاه سازد ...


ویرایش شده توسط maicro: جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۸۷ - ۲۳:۴۶


--------------------سال نو بر همه دارينوسي ها مبارك ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
maicro
پست چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۷ - ۰۶:۵۰
پست #2


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 125
تشکرها: 222 *
تاریخ عضویت : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۰
از : ایران - ارومیه
کد کاربری : 28,920
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


آشنايي با برخي اصطلاحات اينترنتي


شبكه ابر بزرگراه اطلاعات : اينترنت

وب و www و w3 : كل وب

صغحه وب ( web page ) : يك پرونده ساده وب هر چيزي كه در پنجره مرورگرتان (browser ) ميتوانيد بينيد.

مرورگر، مرورگر وب ( browser , web browser ) : قسمتي از نرم افزار كه در كامپيوتر و به شما اجازه مي دهد تا صفحات وب را ببينيد. معمولترين مرورگرهاي وب يا web browser ها عبارتند از Internet Explorer و Netscape .

Web Site : يك سري از صفحات وب كه به صورت منطقي با يكديگرارتباط دارند و آنها معمولاً ظاهر و حال و هواي مشابهي دارند وبه يك موضوع مرتبط مي شوند.

home page : رساله مقدماتي يا صفحه خوش آمد گويي براي يك وب سايت را گويند. home page شخصي يك نفر يك صفحه وب است كه خود او را توصيف مي كند.

Link , Hot link , Hyper link : يك قسمت از يك صفحه وب كه با كليك كردن بر روي آن مي توان به جاهاي ديگري رفت مثال: اين يك لينك به موتور جستجوي گوگل است ... لينكها معمولاً با رنگهاي متفاوت و يا به صورتUnder line از متن اصلي شناخته مي شوند.

Broken link : يك لينك كه شما رابه صفحه اي آدرس مي دهد كه در گذشته وجود داشته ولي اكنون وجود ندارد واگر شما بر روي آن كليك كنيد آنچه در برابر شما ظاهر خواهد شد صفحه اي است كه در آن پيغام page not found (صفحه پيدا نشد ) يا page can not display ( صفحه قابل نمايش نيست ) يا Error 404 (خطاي 404 ) وجود دارد.

Hyper text : متني كه مي تواند شامل لينكهايي باشد.


HTML : اين زباني است كه تمامي صفحات وب بر اساس آن نوشته شده اند.

URL : اين آدرس يك صفحه وب است براي مثال :

HTML
http://darinoos.net/NPP/public_html/forum/index.php?


URL يك صفحه وب است.

Webserver , Web Server : يك وب سرور كامپيوتري است كه تعدادي صفحات وب را در خود داشته و آنها را به كامپيوترهايي كه آن صفحات را در خواست مي كنند ارائه مي دهد. هيچ چيز بسيار ويژه اي در اين كامپيوترها وجود ندارد و فقط يك كامپيوتر معمولي است كه نرم افزارهاي ويژه اي را اجراء مي كند. ( با اين وجود يك كامپيوتر به اندازه كافي قوي است. )

SURF : سرفينگ در وب ( surfing the web ) به اين معناست كه به صورت تصادفي از اينترنت استفاده كنيم بدون داشتن يك جهت مشخص و فقط با دنبال كردن لينكها به سايت يا صفحه جالبي برسيد.

Cyber : يك ملك نيست اما در بافت اينترنت وجود دارد.

Cyber space : يك دنياي مجازي در اينترنت است.

new bie : يك شحص كه در اينترنت تازه كار است يا در يك زمينه خاص در اينترنت تازه كار است مثلاً در زمينه هايي مانند : Use net , IRC يا در يك گروه بخصوص مانند mailing list يا يك گروه حبري.

post : وقتي كه شما به يك بحث و نظرخواهي عمومي پيغام ميفرستيد شما در حال عمل posting هستيد. كلمه post مي تواند به عنوان يك فعل بكار رود. ( I posted a message ) يا به صورت اسم ( that was a nice post )

FAQ : مخفف كلمات « Frequently Asked Question » است. كه بر اساس سئوالات تكراري كه افراد تازه كار يكي پس از ديگري از افراد با تجربه تر در بحثهاي on line مي پرسند شكل گرفته است. حرفه ايهايي كه از پاسخ دادن به سئوالات تكراري خسته شده اند شروع به نوشتن ليستي از سئوالات مكرر پرسيده شده و جوابهايشان كردند بنابراين تازه كارها ( New bies ) مي توانند به آنها مراجعه كنند.
اكنون FAQ توسعه يافته و عمومي تر طراحي شده و مي توان از آنها براي آشنايي با يك موضوع خاص استفاده كرد.

Download : به معني انتقال يك فايل از يك كامپيوتر دور از كامپيوتر شما به كامپيوترتان است.از نظر فني هر بار كه شما يك صفحه وب را روي صفحه مانيتور خود نگاه ميكنيد آن را download ميكنيد. (و همه اجزاي آن صفحه وب را از قبيل عكس ها و آنچه كه در بر مي گيرد )

Shareware : نرم افزارهايي كه به صورت رايگان هستند كه معمولاً نگارش سبك هستند و اغلب مي توانند از وب download شوند.

ISP : مخفف «internet service provider » است. آنها كمپانيهايي هستند كه دسترسي به شبكه اينترنت را براي شما فراهم مي كنند شما معمولاً از يك مودم كه به يك خط تلفن وصل شده است استفاده ميكنيد كه با گرفتن شماره شما را به ISP تان وصل مي كند.


Band width : اين يك تعريف فني دارد اما بيشتر براي توصيف اينكه چه مقدار اطلاعات در واحد زمان يك خط معمولي مي تواند انتقال دهد بكار ميرود و اين به سرعت خط ارتباطي شما با اينترنت بستگي دارد.


E-anything : شما مي توانيد از پيشوند E براي هر فعاليتي كه در اينترنت انجام مي شود استفاده كنيد E-learning ( آموزش الكترونيكي يا اينترنتي ) و يا E-comerrce ( تجارت الكترونيك ) مثالهاي معمولي از اين دست هستند. اين سنت در سراسر جهان از E-mail ( كه مخفف Electronic Mail ) نشات گرفته شده است.


پهنای باند چيست ؟

پهنای باند عبارت است از مقدار اطلاعات عبور داده شده از کانال ارتباطی داده شده در واحد زمان.

ولی معنای واقعی پهنای باند چيست؟ سيم های ارتباطی را جاده ای برای عبور اتومبيل ها در نظر بگيريد و داده ها را همان اتومبيل ها فرض کنيد. پر واضح است که هر چقدر پهنای جاده بيشتر باشد، ماشين های بيشتری می توانند از جاده در کنار يکديگر عبور کنند ولی در هر صورت محدوديتی نسبی برای ماشين های عبوری وجود دارد. مشابه همين مثال، پهنای باند به نسبت بزرگی ، داده های بيشتری را در يک مدت زمان مشخص جا به جا می کند، ولی در هر حال محدوديتی نيز برای آن وجود دارد.

اينترت شبکه ای از کامپيوتر های متصل به هم می باشد.وقتي شما توسط يک خط تلفن به اينترنت متصل می شويد، حجم اطلاعات دريافتی در ثانيه بسيار کم می باشد و برای تجربه سرعت واقعی در اينترنت بايد سرعت ارتباطی خود را افزايش دهيد.


پهنای باند چگونه اندازه گيری می شود ؟

مقدار اطلاعات به صورت کلی توسط بايت اندازه گيری می شود ( کيلو بايت، مگابايت، گيگابايت و ..... ) ولی برای اندازه گيری پهنای باند از ضريب های بيت در ثانيه استفاده می شود. مثلا کيلوبيت در ثانيه. برای همين سرعت خطوط معمولی به صورت 14.4 و 28.8 و 33.6 و 56 کيلوبيت در ثانيه نمايش داده می شود.

ADSL چيست ؟

DSL يک فن آوري براي آوردن اطلاعات با پهناي باند بالا به منازل و مراکز اداري کوچک ، از طريق سيم هاي مسي رايج تلفن است.

Wireless چيست ؟

Wireless به تکنولوژی ارتباطی اطلاق می شود که در آن از امواج راديويی، مادون قرمز و مايکروويو ، به جای سيم و کابل ، برای انتقال سيگنال بين دو دستگاه استفاده می شود. از ميان اين دستگاه ها می توان پيغامگيرها، تلفن های همراه، کامپيوتر های قابل حمل، شبکه های کامپيوتری، دستگاه های مکان ياب، سيستم های ماهواره ای و PDA ها را نام برد. تکنولوژی Wireless به سرعت در حال پيشرفت است و نقش کليدی را در زندگی ما در سرتاسر دنيا ايفا می کند.

WiMAX چيست ؟

WiMAX يك روش بى سيم فوق العاده سودمند و انقلابى در زمينه دسترسى تمامى كاربران (در هر سطحى) به اينترنت است. اين نام از حروف اول كلمات Worldwide Intero Perability for Microwave Access گرفته شده و همانگونه كه از نام آن پيدا است، راه حلى براى دسترسى به اينترنت از طريق امواج مايكروويو است. طراحان و مهندسان اين روش برآن هستند تا در آينده اى نزديك، دسترسى بى حد و مرز به اينترنت را براى تمامى كاربران تا حد دسترسى به تلفن همراه آسان كنند و همانگونه كه اكنون در اغلب كشورهاى جهان، داشتن و استفاده از يك تلفن قابل حمل، به پديده اى معمولى بدل شده است، دسترسى آسان و نامحدود به مكان به اينترنت، براى همگان حاصل شود.

بطور كلي براى دسترسى به اينترنت، سه راه مطمئن و شناخته شده وجود دارد ... اول دسترسى باند پهن (Broad Band) كه معمولاً مودم كابلى و DSL براى دسترسى خانگى و خطوط پرسرعت T1 و T3 براى ادارات مورد استفاده قرار مى گيرد ... دومين راه، دسترسى WiFi است كه كامپيوترهاى روميزى و به خصوص لپ تاپ ها مى توانند در اين روش، با استفاده از امواج رساننده داده هاى اينترنتى، با شبكه جهانى در ارتباط باشند ... سومين راه نيز دسترسى از طريق خط تلفن (Dial up) است كه يك كاربر مى تواند با شماره گيرى يك خدمات دهنده اتصالات اينترنتى و اتصال به ISP ، با سرعتى به مراتب كمتر از دو روش گذشته (و به همين ترتيب هزينه هاى مقرون به صرفه تر) با اينترنت در ارتباط باشد.

دامین یا دامنه یا Domain چیست ؟

برای داشتن سایت باید یک نام برای سایت انتخاب کنید تا از دنیای نت یک قسمتش را به نام خود کنید .

و اسمی که برای سایت می نویسین همان دامین هست ====>>> www. Domain.com

ومعمولا آدرس سایت تشکیل شده از دامین و پسوند آن که بعد از نقطه یا همان دات Dot قرار می گیرد. مثلا دامین darinoos با پسوند net

http://darinoos.net

دامین به کوچکی و بزرگی حروف حساس نمی باشد . یعنی زدن darinOOS.NET با Darinoos.NEt فرقی ندارد .

پسوند ها انواع مختلفی دارند و نسبت به کارکرد سایت انتخاب می شود .

QUOTE
com.


به معني Commercial ) اين پسوند جزء متداولترين پسوندها مي باشد و نشان دهنده اين است که سايت ، مربوط به يک شرکت تجاري بين المللي است. امروزه اين پسوند به قدری متداول مي باشد که اکثر مردم تصورشان اين است که تنها اين پسوند وجود دارد و مي بايست از طريق اين پسوند Domain خود را ثبت کنند.

QUOTE
net.


( به معني Network ) و نشان دهنده شرکتهايي مي باشد که در زمينه خدمات دهي سرويسهای اينترنت يا ISP فعاليت مي کنند.

QUOTE
org.


(به معني Organization ) و نشان دهنده سازمانهاي غير دولتي مي باشد.

.edu

.info

.biz

.gov

و پسوند مخصوص کشور ها

.ir ایران

.uk انگلستان

.us آمریکا

.ae امارت

....

.co.ir شرکت های تجاری ایرانی

.ac.ir دانشگاه های ایران

.gov.ir سایت های دولتی مربوط به ایران

.....

انتخاب دامین نام دامین هر سایت را شاید بتوان به عنوان تنها بخش یک وب سایت یاد کرد که حتی قبل از بازدید از سایت در بازدید کننده تاثیر میگذارد.

یک دامین علاوه بر بیان نام سایت معرف نوع فعالیت ، جنس وب سایت ، محل فیزیکی مربوط به سایت و ... است. یک دامین کامل به صورت www.DomainName.TLD.Country است .

ثبت دامین اولین قدم در راه اندازی سایت می باشد و بی شک یکی از تاثیرگذاریترین قدم آن ...


Hosting چيست؟

فضا و اطلاعات سايت شما بايد بر روی يكی از كامپيوترهای ميزبان متصل به اينترنت قرار گيرد تا ديگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسي داشته باشند. در حقيقت ميزبان يا Host ، تمام يا بخشي كوچك از فضاي يك كامپيوتر هميشه متصل به اينترنت است كه به مرورگرها اين امكان را مي‌دهد كه با تايپ دامنه شما در بخش مرورگر خود ، بتوانند به صفحات وب سايت شما دسترسي پيدا كنند و يا برنامه اي خاص را براي ايجاد آن صفحات اجرا كنند ...

فضای Host داراي يك آدرس اينترنتي منحصر بفرد بنام IP ، يك حوزه منحصــر بفرد و يك نام منحصـر بفــرد كه كامپيوتر شما را در شبكه مي شناساند ، مي باشد . بعبارت ديگر ، ميزباني يك سايت عبارتست از فراهم نمودن محلي مناسب بعنوان پايگاه اصلي براي ارسال و دريافت اطلاعات از طريق اينترنت که در اصطلاح فني به آن Web Hosting ميگويند ...

نكات مهم در انتخاب ميزبان سرعت دسترسي به اطلاعات، پشتيباني فني، امكانات موجود بر روي سرور و مطابق با نياز كاربر مي‌باشد ...


--------------------سال نو بر همه دارينوسي ها مبارك ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
Giga
پست چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۳
پست #3


.:: Slim Shady ::.
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 2,277
تشکرها: 304 *
تاریخ عضویت : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۵ - ۱۲:۰۰
از : ایران - گیلان - لاهیجان
کد کاربری : 19,249
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
کاربران کانادايی: iPhone جدید ارزش انتظار را داشته است

نه بارش باران و نه بحث و جدل‌های صورت گرفته در داخل صف‌های طولانی هیچیک نتوانستند خیل عشاق فناوری را (که برای اینکه جزو اولین افرادی باشند که گوشی جدید اپل را در دست می‌گیرند رنج 16 ساعت انتظار را به جان خریدند) از تصمیم خود منصرف سازند.

Jordon Brown یکی از خریداران کانادايی آیفون جدید می‌گوید خوابیدن در پیاده‌روی روبروی فروشگاه Rogers که فروشنده انحصاری iPhone در این کشور می‌باشد مطمئناً ارزش این همه انتظار را داشته است.

Brown که یک دانش‌آموز 16 ساله است می‌گوید از ساعت 4 بعد از ظهر روز پنجشنبه مقابل فروشگاه حضور داشته و در هنگام باز شدن فروشگاه در ساعت 8 صبح اولین فردی بوده که توانسته وارد این مکان شود و گوشی هوشمند پیشرفته اپل را در دستان خود بگیرد.

«من از ماه نوامبر منتظر عرضه این دستگاه هستم. گذراندن یک شب در زیر باران آنقدرها هم بد نیست.» وی می‌گوید سی دقیقه پیش از باز شدن فروشگاه وی به همراه 120 نفر دیگری که در آن مکان حضور داشتند توسط گروهی از اهالی مطبوعات که برای تهیه گزارش آمده بودند محاصره شدند.

«اولین کاری که می‌خواهم انجام دهم اینست که با گوشی جدیدم به یکی از دوستانم که می‌گفت با منتظر ماندن در اینجا ضرر می‌کنم زنگ بزنم.»

این گوشی که مجهز به 3G است نسبت به مدل پیشین دارای ارتباط اینترنتی سریع‌تری بوده و از نرم‌افزارهای طرف سوم مانند بازی‌ها پشتیبانی می‌کند.

این اولین مدل از آیفون است که در کانادا یعنی خانه Research in Motion Ltd. سازندۀ گوشی‌های هوشمند بلک‌بری و اصلی‌ترین رقیب اپل ارائه می‌گردد.

معرفی این گوشی بدون جنجال نبوده موجی از اعتراضات درخصوص قیمت اولیه Rogers Communication Inc. را وادار ساخت که بسته ارزان‌تری را برای آن دسته از خریدارانی که تا پیش از 31 آگوست اقدام به خرید سرویس سه‌ساله بنمایند عرضه کند.

در برخی از کشورهای جهان گوشی‌های جدید از طریق اپراتورها بفروش می‌رسد و تنها برای کار با شبکه آنان تنظیم می‌شود.

منبع : www.itna.ir


--------------------
من هم فکر کنم باید برم ...::: داستان شما + معرفی کتابهایتان :::

دارینوس : شهر اعضای گمشده ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
mmaahhddii
پست چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۶
پست #4


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 228
تشکرها: 133 *
تاریخ عضویت : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۶
از : ?
کد کاربری : 28,991
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


کاهش قیمت کارت گرافیک GeForce GTX 280 به مقدار 200 دلار

کمپانی nVidia قیمت چیپست های گرافیکی جدید خود یعنی GTX 260 و GTX 280 را به مقدار قابل توجهی کاهش داد تا بتواند با محصولات مشابه ATI که بسیار خوب عملکرده اند به رقابت بپردازد.

شب گذشته، سخنگوی کمپانی nVidia اعلام کرد GeForce GTX 280 از این پس با قیمت 499 دلار و GeForce GTX 260 با قیمت جدید 299 دلار به فروش خواهند رسید. هر دو این کارت های گرافیت تنها چهار هفته است که از ورودشان به بازار می گذرد. پیش از این قیمت GTX 280 برابر 649 دلار بود و GTX 260 نیز با قیمت 399 دلار به فروش می رفت.

با این کاهش قیمت، اکنون این محصولات خواهند توانست در بازار به رقابت جدی با کارت های گرافیک ATI بپردازند بگونه ای که هم اکنون قیمت یک GTX 260 با قیمت یک کارت گرافیک HD 4870 ساخت ATI برابر شده است.

nVidia امیدوار است با این اقدام اندکی جلوی طوفانی که توسط ATI 4870 X2 برپا می شود را بگیرد. این احتمال وجود دارد که قیمت 499 دلار انتخاب شده برای GTX 280 معادل آن قیمتی باشد که ATI قصد دارد برای HD 4870 X2 در نظر بگیرد.

به نظر می رسد ATI توانسته است یکبار دیگر با ارائه چیست های کارآمد، ارزان قیمت و البته کم مصرف از نظر انرژی، تکانی به nVidia بدهد.

منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از theInquire)محکومیت یکی از مدیران HP به جرم سرقت از IBM

سرویس اخبار خارجی ایتنا – نایب رئیس اسبق HP اطلاعات سری که در ارتباط با قیمت محصولات و منابع IBM بودند را توسط ایمیل به دو تن از مدیران ارشد HP واگذار نمود.

نایب رئیس اسبق HP به جرم سرقت اسرار تجاری IBM و واگذاری این اطلاعات به رؤسای جدید خود با ده سال زندان روبرو گردید.
Atul Malhotra که از سال 2006 میلادی بعنوان جانشین بخش سرویس تصویربرداری و چاپ در شرکت HP اشتغال داشته اعتراف کرد که با کپی‌برداری از اطلاعات طبقه‌بندی شده این شرکت، از این اطلاعات در مقام جدید خود به عنوان مدیر بخش سرویس‌های جهانی IBM استفاده کرده است.

وی پس از فاصله کوتاهی بعد از انتصاب به پست جدید خود، اطلاعات سری که در ارتباط با قیمت محصولات و منابع IBM بودند را توسط ایمیل به دو تن از مدیران ارشد HP واگذار نمود.
Malhotra در اعترافات خود آورده است که این ایمیل را با عنوان For Your Eyes Only-Confidential ارسال کرده است.

هر دو این دو شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌های وسیعی را برای پیشبرد اهداف خود و رقابت با رقبا انجام داده‌اند.

این شخص با حداکثر ده سال مجازات زندان و پرداخت مبلغ 250 هزار دلار جریمه روبرو می‌باشد.

Jeremy Fogel قاضی دادگاه فدرال سن خوزه تاریخ اجرای این حکم از 29 اکتبر تعیین نموده است.گيگابايت كارت‌ گرافيكي Radeon HD 4870 را عرضه كردايتنا- مدت كوتاهي پس از معرفي پردازنده‌هاي گرافيكي Radeon HD 4870 از سوي AMD/ATI، شركت گيگابايت كارت گرافيكي جديد خود را با نام GV-R487-512H-B به بازار عرضه كرد.


اين كارت گرافيكي كه از تمامي مشخصات كليدي پردازنده‌هاي گرافيكي جديد AMD/ATI پشتيباني مي‌كند، به صورت مستقيم براي رقابت با پردازنده‌هاي گرافيكي سري 9 از nVIDIA طراحي و به بازار عرضه شده است. از مهمترين مشخصات اين پردازنده جديد مي‌توان به پشتيباني از حافظه‌هاي GDDR5 با فركانس 900 مگاهرتز اشاره كرد.

حافظه‌هاي GDDR5 كه به تازگي در توليد كارت‌هاي گرافيكي مورد استفاده قرار مي‌گيرند داراي مصرف توان كمتر و كارآيي بالاتري نسبت به انواع GDDR3 هستند. علاوه بر اين حافظه‌هاي GDDR5 مي‌توانند در فركانس‌هاي بالاتري نيز كار كنند. پردازنده گرافيكي Radeon HD 4870 از يك گذرگاه 256 بيتي براي تبادل داده‌ها با حافظه‌هاي پرسرعت GDDR5 استفاده مي‌كند.

اين گذرگاه قادر است تا پهناي باندي برابر با 115 گيگابايت بر ثانيه را در اختيار پردازنده گرافيك قرار دهد. ميزان حافظه پشتيباني شده در اين پردازنده گرافيكي 512 مگابايت است كه در پيكره‌بندي‌هاي دو پردازنده‌اي مي‌توان آن را تا يك گيگابايت نيز افزايش داد. لازم به ذکر است پردازنده گرافيكي Radeon HD 4780 يك هيولاي محاسباتي است. اين پردازنده گرافيك كه با استفاده از تكنولوژي 55 نانومتري ساخته شده است از 956 ميليون ترانزيستور تشكيل شده و سطحي به اندازه 260 ميليمتر مربع را اشغال مي‌كند.

با بهره‌گيري از 800 واحد محاسبات منطقي (كه در واقع همان پردازنده‌هاي جرياني هستند) به همراه 40 واحد بافت‌گذاري و 18 واحد ROP اين پردازنده قادر است تا به توان محاسباتي غير قابل باوري تا سطح 1.2 ترافلاپ دست يابد. گفتنی است پردازنده گرافيكي Radeon HD 4870 در فركانس 700 مگاهرتز عمل كرده و از تمامي توابع سايه‌زن‌هاي نسخه 4.1 پشتيباني مي‌كند. گيگابايت اعلام كرده است كه به زودي نسخه‌هاي با پشتيباني از يك گيگابايت حافظه را نيز به بازار عرضه خواهد كرد.Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
mmaahhddii
پست چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۷ - ۱۱:۰۴
پست #5


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 228
تشکرها: 133 *
تاریخ عضویت : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۶
از : ?
کد کاربری : 28,991
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


ياهو و امکان دانلود صد بازی


ياهو اعلام كرده كه امكان دانلود بيش از400 بازي پرطرف‌دار از سوي ناشران بازي مانند Anarchy Big Fish Games و Sugar Games را تا پايان سال جاري براي كاربران فراهم مي‌كند.
اين شركت اينترنتي در حال فعاليت با شركاي خود براي فروش و گنجاندن تبليغات ويديويي در بازي‌هاي آنلاين Casual موجود در فهرست سايت Yahoo! Games است.
بازي‌هاي آنلاين معروف به Casual بازي‌هايي هستند كه معمولا براي مخاطبان انبوه طراحي شده و انجام آن‌ها به مهارت يا زمان زيادي نياز ندارد.
برخي از محبوب‌ترين بازي‌هاي Casual شامل سوليتر و تتريس هستند كه بسياري از مخاطبان آن‌ها زنان بين 35 تا 54 سال محسوب مي‌شوند.

ياهو اميدوار است تبليغات داخل اين بازي‌ها به اين شركت اينترنتي و شركاي ناشر بازي آن امكان دهد درآمدشان از اين محل را با فراهم‌سازي دسترسي تبليغ‌كنندگان به مخاطبان اين بازي‌ها توسعه دهند.
تبليغات داخل بازي به دليل رضايت بازيكنان براي دريافت تبليغات به هنگام بازي، بخش تبليغاتي برخوردار از سرعت رشد سريعي است.
بررسي‌هاي انجامي حاكي از آن است كه كاربران ترجيح مي‌دهند به جاي پرداخت پول براي انجام بازي، اين تبليغات را مشاهده كنند. همچنين كاربران اين بازي‌ها خاطر نشان كرده‌اند كه تبليغات داخل بازي، آن‌ها را واقعي تر نشان مي‌دهد.
سايت Yahoo! Games در حال حاضر بيش‌تر از سايت‌هاي EA Online و Disney Games، پربازديدكننده‌ترين سايت بازي آنلاين به شمار مي‌رود.

ادامه همکاری‌های مایکروسافت با آفریقای جنوبی

دانش‌آموزان آفريقاي جنوبي همچنان مي‌توانند بدون پرداخت هر گونه هزينه، نرم‌افزارهاي مورد نياز خود را از شرکت مايکروسافت دريافت کنند.
غول نرم‌افزارهاي جهان اعلام کرده است که براي دانش‌آموزان آفريقاي جنوبي، سيستم‌عامل و نرم‌افزارهاي کاربردي خود را به ميزان 750 ميليون راند(بيش از 2/49 ميليون پوند، 1/98 ميليون دلار) به صورت رايگان عرضه خواهد کرد.
طبق پيش‌بيني‌هاي انجام شده، قرار است اين نرم‌افزارها در اختيار 2/11 ميليون دانش‌آموز آفريقايي در 26 هزار مدرسه اين کشور قرار گيرد.
همکاري‌هاي مايکروسافت با منطقه آفريقاي جنوبي از سال 2002 آغاز شد و اين شرکت هم‌اکنون قصد دارد به اين همکاري‌ها ادامه دهد.
در مرحله نخست اجراي طرح مايکروسافت در آفريقا که سه سال به طور انجاميد، 6 هزار مدرسه در اين منطقه به نرم‌افزارهاي مايکروسافت مجهز شدند. 20 هزار مدرسه ديگري که در اين منطقه وجود داشتند، به دليل مشکلات موجود قادر به استفاده از نرم‌افزارهاي مايکروسافت نبودند که از مهم‌ترين اين مشکلات مي‌تواند به نبود جريان برق، نبود کامپيوتر براي نرم‌افزارها و عدم صلاحيت معلمان براي تدريس نرم‌افزارها اشاره کرد.
شرکت مايکروسافت براي حل اين مشکلات سخت‌افزارهاي کامپيوتري را به برخي از اين مدارس هديه داده و با آموزش مهارت‌هاي لازم، تاکنون موفق شده است 17 هزار معلم آفريقايي را براي استفاده از کامپيوتر در کلاس‌هاي درس آماده کند.


www.theinquirer.net

ویرایش شده توسط mmaahhddii: چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۷ - ۱۱:۰۵
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
maicro
پست چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۷ - ۱۹:۵۹
پست #6


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 125
تشکرها: 222 *
تاریخ عضویت : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۰
از : ایران - ارومیه
کد کاربری : 28,920
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت كاربران دارينوس ...

جا داره چند نكته رو متذكر بشم :

* - در هنگام گذاشتن خبر لطفا منبع اون خبر رو حتما ذكر كنيد ...

* - موقع گذاش تيتر خبر اون رو در وسط صفحه قرار بدين . و حد الامكان از tag رنگي براي سر تيتر خبرها استفاده كنيد ... اينطوري صفحه خوشگلتر ديده ميشه tongue sticking out.gif ... ( مثل خبري كه Giga جان در تاپيك گذاشتند ) ... ميتونيد از اين tag براي گذاشتن خبر در وسط صفحه استفاده كنيد ...

CODE
[center]Centered Text[/center]


* - از ارسال خبرها در فاصله زماني كوتاه ( مثلا 2 يا 3 دقيقه ) جدا خود داري كنيد ... چون مدير مبحث شاكي ميشه

* - كاري كنيد كه خبرها قشنگتر ديده بشه ...

بازم از همكاري شما ممنونم ... ميگم من فقط ايجاد كننده تاپيك هستم . مديريت تاپيك بر عهده خود شماست happy1.gif ...--------------------سال نو بر همه دارينوسي ها مبارك ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
maicro
پست پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۸۷ - ۰۵:۴۹
پست #7


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 125
تشکرها: 222 *
تاریخ عضویت : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۰
از : ایران - ارومیه
کد کاربری : 28,920
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


عليرضا كجايي پس ؟! crying.gif ... پس چرا نظر نميدين worried.gif ... همين كارها رو ميكنين آدم فرار مغزي ميشه

@ - @ - @


Netflix هم به Xbox پیوست

مایکروسافت با همکاری که با سایت فیلم Netflix آغاز کرد، قابلیت جدیدی را به کنسول بازی خود اضافه کرد.

حال شما میتوانید با داشتن عضویت طلایی بر روی Xbox و استفاده از این قابلیت به بانک فیلمی با آرشیو بیشتر از 10.000 فیلم دست یابید.

ناگفته نماند که استفاده از این امکان نیاز به اینترنت پر سرعت است که در ایران دسترسی به این اینترنت برای همه امکان پذیر نمیباشد.

قیمت Xbox Live 360 با 60 گیگابایت هارد هم اکنون 349 دلار میباشد. هزینه داشتن عضویت طلایی بر روی Xbox سالی 60 دلار میباشد.

Xbox را میتوان یک کنسول همه کاره دانست چون به غیر از بازی کردن بر روی آن میتوان فیلم تماشا کرد ، موسیقی گوش داد ، برنامه های تلویزیون را مشاهده کرد , خوب اگر از یک دستگاه بازی انتظار دیگری دارید کافی هست به مایکروسافت یک پیشنهاد بدهید.

منبع : http://winbeta.netسنترینو2 رسما عرضه شد

اینتل اعلام نمود که پلتفورم جدید از لحاظ کارائی به میزان 23 درصد بهبود یافته و در همین حال مصرف انرژی آن نیز 23 درصد کاهش یافته است.

اینتل رسماً پلتفورم سنترینو2 را عرضه نمود.

این پلتفورم قرار است بر روی سیستم‌های تجاری و خانگی که مجهز به فناوری «مدیریت سیستم‌های vPro» می‌باشند استفاده گردد.

پلتفورم جدید امروز و دقیقاً در پنجمین سالروز معرفی پلتفورم سنترینو وارد بازار شد.

این پردازنده بر پایه پلتفورم Penryn Core 2 Duo و با فناوری 45نانومتر طراحی شده و در فرکانس 2.26 تا 3.06 گیگاهرتز کار می‌کند.

همچنین این چیپ مجهز به 6 مگابایت حافظه کش ثانویه بوده و فرکانس front side bus آن معادل با 1066گیگاهرتز می‌باشد.

سنترینو2 مجهز به 802.11n Wi-Fi بوده و از یک چیپ‌ست گرافیکی مجتمع نیز بهره می‌برد.

با وجود اینکه احتمالاً و تا پایان سال جاری چیپ‌های پردازنده می‌بایستی خود را برای کار با فناوری WiMax آماده کنند اما اینتل مدعی است که آنتن 802.11n فعلی قادر خواهد بود تا با سرعت 450 MB/s داده‌ها را جابجا کند.

اینتل همچنین اعلام نمود که پلتفورم جدید از لحاظ کارائی به میزان 23 درصد بهبود یافته و در همین حال مصرف انرژی آن نیز 23 درصد کاهش یافته است.

به گفته این شرکت، قدرت گرافیکی سیستم‌های مجهز به چیپ جدید تا هفتاد درصد افزایش را از خود نشان خواهد داد.

اینتل در نظر دارد با سنترینو2 و فناوری vPro کاربران تجاری را به خود جلب نموده و بازار این گروه از کاربران را مختص خود بنماید.

منبع : http://www.itna.ir[/i]--------------------سال نو بر همه دارينوسي ها مبارك ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
Alirezabeta2
پست پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۸۷ - ۰۷:۲۶
پست #8


استوار دارينوس
نماد گروه
گروه : اخراجی ها
ارسال ها: 841
تشکرها: 160 *
تاریخ عضویت : يكشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۸۵ - ۱۲:۰۰
از : تو كنسرتهاي ابي و داریوش عزيز
کد کاربری : 17,297
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


از همه دوستان بویژه maicro جان بدلیل تاخیرم پوزش میخواهم.

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»«««««««««««««««««««««««


نويسنده: احسان موحدیان


خدمات نرساني به سبك ISP هاي ايراني!

قصه بي توجهي شرکت هاي سرويس دهنده اينترنت در ايران به مشکلات مشترکانشان يک قصه پرغصه است و متاسفانه مشکل يکي دو شرکت هم نيست. متاسفانه اکثر اين ISP ها در زمان دريافت هزينه خدماتي که اغلب هم به درستي ارائه نمي شود به خوبي عمل مي کنند ولي وقتي که مشکلي پيش مي آيد براي حل آن حاضر نيستند به خود زحمت چنداني بدهند.
بد نيست نمونه اي از سرويس دهي يکي از اين به اصطلاح ISP ها را با هم مرور کنيم تا بيشتر به عمق مشکل پي ببريم.

* مشکل داري؟ ويندوزت را عوض کن!

شنبه 22 تير ماه بعد ازظهر زماني که براي استفاده از اينترنت پرسرعت شرکت "ص" که از طريق نماينده اش شرکت .... خريداري کرده ام پشت دستگاه مي نشينم متوجه مي شوم که اتصال به هيچ وجه ممکن نيست. مودم و رايانه و اتصالات دستگاه را بررسي مي کنم و متوجه مي شوم که اشکال از من نيست.
به شماره پشتيباني 24 ساعته ! اين شرکت زنگ مي زنم و بعد از آنکه دهها بار بوق اشغال را مي شنوم و در يک مورد هم بيش از 15 دقيقه پشت خط صداي بوق انتظار را تحمل مي کنم فردي که گوشي را بر مي دارد به من مي گويد بايد مودم را reset کنم. مودم من قديمي است و دکمه ريست ندارد. ناچار به توصيه وي مودم را از نو نصب کرده و تمامي تنظيمات را از نو وارد مي کنم. باز هم مشکل برطرف نمي شود. دوباره با هزار گرفتاري موفق مي شوم با يکي از آقايان پشتيباني تماس بگيرم . طرف مي گويد اشکال از ويندوز شماست وبايد از نو نصب کنيد! وقتي که با عصبانيت به وي اعتراض مي کنم که طوري به من جواب بدهد که احساس نکنم به عقل و شعورم توهين شده مي گويد بعد از ظهر ناگهان همه Port هاي ما پر شد و باگي در سيستم افتاد که در حال رفع آن هستيم. او به من قول مي دهد روز يکشنبه 23 تير ماه همه مشکلات حل شده باشد.

* به ما ربطي ندارد!

روز 23 تير ماه فرا مي رسد و هيچ مشکلي حل نمي شود. حدود ظهر به نمايندگي شرکت "ص"،شرکت ... که از طريق آنها مشترک شده ام زنگ مي زنم و مديريت شرکت مي گويد در کشور مشکل پهناي باند به وجود آمده و برخي شرکت هاي خارجي به علت فشارهايي که به آنها وارد شده پهناي باندي که تعهد کرده بودند را به ايران نفروخته اند و ما به زودي اين مشکل را حل مي کنيم.
شب مي شود وباز هم مشکل حل نشده و هر بار در زمان تلاش براي اتصال error هاي عجيب و غريبي مشاهده مي کنم. به پشتيباني 24 ساعته زنگ مي زنم و بعد از اصرار من راضي مي شوند مشکل خرابي من را ثبت کنند و آن را پيگيري کنند. در همان زمان شماره هاي رسيدگي به شکايات شرکت ص را هم بعد از خواهش و تمناي فراوان دريافت مي کنم.
فردا صبح (دو شنبه 24 تيرماه) به شماره ها زنگ مي زنم که البته اشتباه بودند ولي بالاخره فردي که قرار است به اين مساله رسيدگي کند را پيدا مي کنم. شخص مورد نظر وقتي مشکل را مي شنود با بي حوصلگي مي گويد مشکل شما در سيستم ثبت شده و در حال بررسي هستيم. وقتي مي گويم دو روز است که مشکل داريم و کسي احساس مسئوليت نمي کند با بي ادبي مي گويد من نمي دانم چرا مشترکان ما همه اين طوري هستند و مشکل شما به ما ربطي ندارد و بايد از طريق نمايندگي ما پيگيري کنيد. به او مي گويم از شما تشکر مي کنم که اين قدر براي حل مشکلات مشتريانتان تلاش مي کنيد! بعد هم گوشي را مي گذارم تا بيشتر از اين اعصابم خراب نشود!

* از جاي ديگري اينترنت بگير!

وقتي مي بينم تلفن زدن چاره کار نيست به طور حضوري به محل شرکت "ص" مراجعه مي کنم. البته آدرسي که در سايت اين شرکت موجود است تنها دفتر فروش آن است. فردي که پشت ميز نشسته وقتي شکايت من را مي شنود همان حرف هاي قديمي را تحويلم مي دهد که مشکل در حال بررسي است و بايد منتظر بماني. وقتي مي گويم دو روز است خطم قطع است و شما بايد به من خسارت بدهيد مي گويد: دو روز خطت قطع باشد که آسمان به زمين نمي آيد. دوست نداري برو از جاي ديگري اينترنت بگير. با خودم فکر مي کنم که اين آقا هم ظاهرا اينترنت را يک کالاي لوکس مي داند که بود و نبودش خيلي مهم نيست. احتمالا از نظر ايشان من ماهي 20 هزار تومن به شرکت "ص" پرداخت مي کنم ، چون روش ديگري براي تلف کردن پول هايم سراغ ندارم! به اين نتيجه مي رسم که اعتراض کردن فايده اي ندارد و بايد مشکل را به طور اساسي حل کنم.
براي همين دست به قلم مي شوم. در حين نوشتن اين مطلب فردي که مدعي است از شرکت "ص" زنگ زده مي گويد بعد از ظهر براي حل مشکل حتما به طور حضوري مراجعه خواهد کرد. ولي من که ديگر اميدي به رسيدگي اين شرکت بي مسئوليت ندارم با حذف نام آنها و نمايندگيشان از مقاله ام آن را منتشر مي کنم. من که بعيد مي دانم بعد از ظهر امروز هم مشکل من حل شود و احتمالا فردا همه کاسه کوزه ها سر مخابرات و مراکز مخابراتي خراب خواهد شد!

* نام اين شرکت و اشخاص اشاره شده به آنها در اين مطلب محفوظ است و در صورت لزوم منتشر خواهد شد.

itiran

صادق‌زاده: دولت توجه بيشتري به IT كشور كند(چشم همین الان!)

دبيركل سازمان نظام صنفي رايانه‌يي كشور ضعف ركود بازار فناوري اطلاعات در ايران را در اولويت قرار نداشتن IT در برنامه‌هاي دولت دانست كه سبب بسياري از معضلات شده، در صورتي كه دولت كارفرماي( کار خراب کن) بزرگي است و بايد عنايت بيش‌تري به اين امر داشته باشد.
رمضانعلي صادق‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين كه در زمينه‌ فناوري اطلاعات در سال 84 و از ميان 70 كشور، رتبه‌ 59 به ايران اختصاص داده شد اظهار كرد: به ترتيب با گذر زمان تنزل رتبه‌ كشور بيش‌تر شده است به طوري كه در سال 85 رتبه‌ 64 و سال 86 رتبه‌ 69 از ميان 70 كشور را داشتيم! rolling on the flor laughing.gif

وي افزود: شاخصه‌هاي مهم رتبه‌بندي كشورها شامل ميزان سرمايه‌گذاري در حوزه‌ فناوري اطلاعات، رقابت ميان بخش خصوصي، گستره‌ جغرافيايي و جمعيتي است همچنين يكي از انتقادهاي مهم وارده به دولت نهم درباره‌ IT كشور بحث تخصيص نيافتن بودجه به بخش خصوصي به منظور ارتقاء سطح IT است.

به گفته‌ صادق‌زاده طرح تكفا رديف بودجه‌ ويژه‌اي داشت كه وزارتخانه‌هاي مختلف براي ايجاد دولت الكترونيك از اين بودجه استفاده مي‌كردند اما بعد از اتمام اين طرح رديف بودجه‌اي به IT كشور اختصاص داده نشد كه اين امر بسيار در تنزل رتبه‌ ايران موثر است. وي تاكيد كرد: با تخصيص نيافتن بودجه به فناوري اطلاعات كشور نهادهاي اجرايي قادر به هزينه كردن نيستند، بازار در ركورد به سر برده و به سمت تنزل رتبه در ميان كشورهاي ديگر پيش مي‌رود.

صادق‌زاده خاطر نشان كرد كه براي پياده‌سازي تحول اقتصادي! كه ملزم به آمار و اطلاعات دقيق، پردازش و در نهايت تصميم‌گيري است تا از عوارضي منفي بكاهد، بهتر است دولت توجه بيشتري به IT كشور كند.
او در ادامه درباره‌ وضعيت نرم‌افزار كشور تصريح كرد: استعدادهاي فراوان و موجود در شركت‌هاي مختلف نرم‌افزاري، دانشگاه‌ها و مراكز عالي! و توانايي پتانسيل فني كشور در ارايه‌ نرم‌افزارهاي مناسبي كه داراي ارزش صادرات هستند، وجود دارد! اما شاهد حمايت چشم‌گير دولت از بخش خصوصي و نيروي جوان نيستم و مي‌توان گفت وضعيت كنوني ما با توجه به ظرفيت حاضر مطلوب نيست(افتضاح است) و بايد بازار ايران در سطح منطقه ساماندهي شود.

به گفته‌ صادق‌زاده تكنولوژي مربوط به سخت‌افزار وارداتي است و قوانين مربوط به ارزش افزوده در رابطه با ساخت قطعات رايانه‌يي در كشور نياز به اصلاح دارد.
او قطعات منفصله‌ كوچك رايانه (CKD) را داراي ارزش افزوده‌ بالايي دانست و گفت: ساخت سيستم‌هاي رايانه‌يي يا واردات آن بايد با CKD صورت گيرد زيرا قطعات منفصله‌ بزرگ (SDK) داراي ارزش افزوده‌ كمتري است، همچنين با توجه به فارغ‌التحصيلان سخت‌افزار حجم اشتغال‌زايي بيش‌تر مربوط به مونتاژ با قطعات (CKD) است بنابراين نيازمند به اصلاح قوانين و مقررات مرتبط با گمرك و حقوق گمركي هستيم تا شركت‌ها براي توليد قطعات سخت‌افزاري از نظر اقتصادي دچار مشكل نشوند.

وي در پايان تاكيد كرد: يكي از معضلات مهم در امر واردات سخت‌افزار به قاچاق مربوط است به طوري كه بايد تمهيداتي به منظور حمايت از مصرف‌كننده، توليدكننده، تنظيم بازار و درآمد دولت ناشي از واردات انديشيده شود تا از ميزان قاچاق در امر واردات كالا كاسته شود.

با همت دولت غیور و زحمتکش و مردم همیشه در صحنه بزودی شاهد پیشی گرفتن کشور دوست و برادر ونزوئلا از ایران در بخش اینترنت و تولید قطعات رایانه خواهیم بود!

itna


ویرایش شده توسط Alirezabeta2: پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۷
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
Giga
پست جمعه ۲۸ تير ۱۳۸۷ - ۰۹:۵۶
پست #9


.:: Slim Shady ::.
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 2,277
تشکرها: 304 *
تاریخ عضویت : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۵ - ۱۲:۰۰
از : ایران - گیلان - لاهیجان
کد کاربری : 19,249
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
هک شدن آیفون جدید در پنجمین روز عرضه آن به بازار

گوشی جدید و پرسر و صدای iPhone 3G اپل تنها پنج روز بعد از عرضۀ عمومی آن در سرتاسر جهان هک شد.

بر اساس این گزارش یک شرکت برزیلی موفق شد این گوشی پیشرفته را هک کند و بدین ترتیب کاربران برای استفاده از این گوشی محدود به دریافت خدمات از اپراتورهای خاصی نخواهند بود.

این گروه که خود را iPhone Dev Team می‌نامند ادعا نموده‌اند که تا full software jailbreak فاصله چندانی ندارند.

با این تکنیک مجوز DRM یا مدیریت حقوق دیجیتال دستگاه bypass شده و کاربر می‌تواند از هر اپراتور خدمات گرفته و هرگونه نرم‌افزاری را که مایل است بر روی گوشی خود نصب کند.

این خبر برای کاربرانی که علاقه‌مند به داشتن این گوشی هستند اما اپل هنوز در کشور آنها آیفون را عرضه ننموده، مانند ایران، هند، چین، مالزی و برزیل خبر خوبی محسوب می‌شود اما از نظر متخصصین امنیتی این یک هشدار خطرناک می‌باشد.


منبع : www.itna.ir


ویرایش شده توسط Giga: جمعه ۲۸ تير ۱۳۸۷ - ۰۹:۵۸


--------------------
من هم فکر کنم باید برم ...::: داستان شما + معرفی کتابهایتان :::

دارینوس : شهر اعضای گمشده ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
maicro
پست جمعه ۲۸ تير ۱۳۸۷ - ۲۲:۵۳
پست #10


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 125
تشکرها: 222 *
تاریخ عضویت : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۰
از : ایران - ارومیه
کد کاربری : 28,920
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
چگونه با رايانه خود راحت باشيم big hug.gif ...


امروزه‌كاربرد رايانه درزندگي بشربسيار زياد است و تعداد زيادي از افراد ساعت‌هاي متمادي با اين وسيله الكترونيكي كار مي‌كنند به همين دليل شناخت عوامل موثر در محيط كار با رايانه اهميت زيادي دارد.

ارگونومى كامپيوترارگونومى در اصل واژه اى يونانى است كه از تركيب ERGO به معنى كار و نومس NOMSبه معناى قاعده و قانون تشكيل شده است.

تعريف ارگونومي : ارگونومى علم مطالعه كارايى و عمل انسان است كه توانايى هاى فرد را مورد مطالعه و تحقيق قرار مى دهد تا شرايط كار هماهنگ با وضعيت فرد ايجاد شود.

كاربرد رايانه با وجود مزاياى فراوان تبعات منفى هم دارد. كافى است به هشدارهاى گاه به گاه پزشكان درباره پيشگيرى از بيمارى هاى ناشى از نشستن هاى طولانى و خيره شدن به صفحه مانيتور توجه كنيد.

«ارگونومى رايانه» يعنى مطالعه و بررسى عوامل انسانى درارتباط با رايانه. يكى از اهداف اصلى ارگونومى رايانه تضمين مناسب بودن وضعيت قرارگيرى دستگاه براى استفاده است.

براى مثال احساس درد و گرفتگى در ناحيه پشت و گردن ناشى از نشستن نادرست هنگام كار با رايانه است.

هنگام كار با رايانه اگر بيش ازحد به جلو خم شويد، بر شانه و عضلات گردن به علت تحمل وزن سر فشار زيادى وارد مى شود. به همين علت هنگام كار با رايانه پشت خود را تا حد امكان صاف نگه داريد و از خم شدن روى صفحه كليد بپرهيزيد. براى يادآورى اين نكته يك تكه كاغذ روى صفحه نمايش بچسبانيد و هربار كه آن را مى بينيد وضعيت نشستن خود را تنظيم كنيد.

براى خم نكردن بيش از حد گردن مى توانيد از صفحه نگه دار (copy holder) استفاده كنيد.

هر نوبت، بيش از ۴۵ دقيقه با رايانه كار نكنيد. پس از ۴۵ دقيقه چند قدم راه برويد و با نرمش هاى ساده، گردن، بازو، مچ و دست و پا را حركت دهيد.

فاصله چشمان شما با صفحه نمايش بايد بين ۵۰ تا ۶۰ سانتيمتر باشد. سعى كنيد چشمان شما با قسمت بالاى صفحه نمايش طورى تنظيم شود كه ستون فقراتتان صاف باشد. اگر صفحه نمايش در يك خط مستقيم قرار بگيرد براى چشمان شما راحتى بيشترى به همراه خواهدداشت و براى جلوگيرى از خستگى چشم هر ۳۰ دقيقه به مكانى دور نگاه كنيد.

يادتان باشد موقع كاركردن زياد پلك بزنيد تا دچار خشكى چشم و ديگر مشكلات چشمى نشويد. درخشندگى زياد صفحه نمايش براى چشم ها مضر است. براى جلوگيرى ازانعكاس نور از يك فيلتر شيشه اى يا نورى استفاده كنيد و صفحه نمايش را در مكانى دور از پنجره قرار دهيد. براى تنظيم بهتر صفحه نمايش مى توان از صفحه متحرك استفاده كرد تا با مهياكردن مناسب ترين شرايط ديد از خستگى چشم و ساير عوارض چشمى و ناراحتى ها و عوارض استخوانى و ماهيچه اى جلوگيرى كرد.

استفاده از لامپ هاى مهتابى براى محيط هاى كارى مناسب است. روشنايى محل كار بايد مخلوطى از نور سفيد و زرد باشد.

* ميز ارگونوميكاستفاده از ميز استاندارد نقش مهمى در پيشگيرى از عوارض رايانه دارد.

ارتفاع ميز بايد بين ۶۶ تا ۷۱ سانتيمتر همچنين ارتفاع سطح ميزكار بايد قابل تنظيم و فضاى درنظر گرفته شده براى پاها كافى باشد. سطح ميز بايد به اندازه اى بزرگ باشد كه جاى كافى براى تمامى اشيا و وسايل وجودداشته باشد.

رنگ سطح ميزكار نبايد سفيد يا خيلى تيره باشد. اين رنگ موجب نامساعدشدن شرايط روشنايى مى شود.

* صندلى ارگونوميكارتفاع صندلى بايد ۴۱ تا ۵۱ سانتيمتر و درحد امكان قابل تنظيم باشد.

رويه صندلى بايد از جنسى باشد كه اصطلاحاً بتواند تنفس كند، هوا را از خود عبور دهد و موجب تعريق نشود.

عرض پشتى صندلى بايد حداقل ۳۲ تا ۳۶ سانتيمتر و ارتفاع آن حداقل ۹۵ تا ۱۱۰ سانتيمتر باشد. پشتى صندلى بايد قوس مقعر داشته باشد تا گودى كمر به راحتى در آن جاى بگيرد.

صندلى هاى مورداستفاده در كار با رايانه بهتر است دسته دار و دسته آن با ارتفاع ميزكار مطابقت داشته باشد. شيب ۵ تا ۱۵ درجه كف صندلى تمايل به جلو و عقب را امكانپذير مى سازد. پايه و چرخ هاى صندلى بايد محكم و استاندارد درنظر گرفته شود.

از ديگر شرايط مهم كارى هواى تازه در زمان كار با رايانه است. استفاده از تهويه مطبوع اثر چشمگيرى در جلوگيرى از خستگى كار با رايانه دارد. دماى مناسب ۱۹ تا ۲۳ درجه سانتيگراد براى كار مناسب است.

براى جلوگيرى از بى حسى پا مى توانيد از زيرپايى استفاده كنيد. كف پوش چوبى يا پلاستيكى در محيط كار نقش مهمى درجلوگيرى از ايجاد الكتريسيته ساكن دارد.

همچنين هنگام كار با رايانه توجه داشته باشيد كه مچ دست شما نبايد درحالت خم قرار گيرد و در زمان استفاده از صفحه كليد، موشواره و ساير وسايل ورودى، مچ بايد در امتداد ساعد باشد تا دچار عوارض مزمن مچ دست نشويد. به طوركلى هنگام كار با رايانه، بازوها و آرنج ها زمانى آرامش دارند كه نزديك بدن باشند.

منبع : http://parsifa.wordpress.comچند نكته اساسي در مورد كار با رايانه


منبع : يك Document از هارد خودم big smile.gif ...

اغلب مشتريان در همان هفته اول كه كامپيوتر را به منزل برده اند مجبور مى شوند براى تعمير و يا رفع عيب آن مجددا به فروشنده مراجعه كنند. اگر شما هم جز اين دسته هستيد و حتى اگر كمى خود را حرفه اى مى دانيد توصيه مى كنيم نكات زير را رعايت كنيد تا احتمال خرابى كامپيوترتان به حداقل برسد.

۱) حتى الامكان سعى كنيد از دكمه رى استارت(restart) و پاور(power) روى كيس كامپيوتر براى خاموش كردن و يا راه اندازى مجدد سيستم استفاده نكنيد. ضمن آنكه يادتان نرود پس از خاموش كردن كيس مانيتور را هم خاموش كنيد.

۲) در هيچ حالتى در حالى كه كامپيوتر روشن است برق آن را قطع نكنيد چراكه ممكن است موجب آسيب قطعات سيستم و يا بالا نيامدن ويندوز گردد.

۳) همواره از نصب بودن برنامه ضدويروس مطمئن باشيد و سعى كنيد حداقل هر هفته ويروس كش خود را به روز كنيد. در هنگام استفاده از اينترنت حتما به هشدارهاى برنامه ضدويروس توجه كنيد.

۴) از قرار دادن بلندگوهاى كامپيوتر در كنار مانيتور(به جز ال سى دى ها) خوددارى كنيد چراكه خاصيت مغناطيسى بلندگوها ممكن است به مانيتور آسيب برساند.

۵) از پاك كردن فايلهايى كه نمى دانيد براى چه برنامه اى هستند و يا چه كاربردى دارند خوددارى كنيد. توجه كنيد كه درايوهاى C و D در اغلب كامپيوترها حاوى برنامه هاى اصلى سيستم مى باشند و پاك كردن پوشه يا فايل هاى ناشناس از آنها بدون دليل ممكن است موجب خرابى ويندوز گردد.

۶) برنامه هايى را كه كاربردشان را نمى دانيد نصب نكنيد چرا كه نصب بى مورد برنامه ها موجب كند شدن سيستم و در مواردى موجب خرابى ويندوز مى گردد.

۷) در صورتيكه نرم افزار ضد ويروس از نصب برنامه اى جلوگيرى كرد سعى نكنيد با بستن ضد ويروس برنامه را نصب كنيد چون ممكن است برنامه مورد نظر ويروسى باشد.

۸) هرگز درايوى را به طور كامل پر نكنيد. در بسيارى از مواقع اگر درايوى (خصوصا درايوC) پر شود موجب از كار افتادن ويندوز و حتى خرابى هارد مى گردد. اگر با پيغام Low Space مواجه شديد احتمالا يكى از درايوهايتان پر شده پس هرچه سريعتر بخشى از اطلاعات غيرمهم آن را حذف و يا به درايو ديگرى منتقل كنيد.

۹) در صورتيكه برق منزل شما ضعيف است و يا نوسان دارد حتما از يك محافظ كامپيوتر مناسب استفاده كنيد. نوسانات برقى بيشترين ضربه را به سيستمهاى كامپيوترى وارد مى سازد.

۱۰) سعى كنيد محيط اتاقى كه كامپيوتر در آن قرار دارد زياد گرم نباشد.

۱۱) هر چند وقت يكبار بازى ها و يا برنامه هايى كه ديگر با آنها كار نمى كنيد را حذف كنيد.

۱۲) براى حذف يك برنامه و يا بازى حتما از طريق مسير Control Panel و سپس Add/Remove Program اقدام كنيد و برنامه را از ليست انتخاب كرده و دكمه Add/Remove را بزنيد و روند حذف را ادامه دهيد تا برنامه حذف گردد. هرگز فايل هاى برنامه را به طور دستى پاك نكنيد.

۱۳) سعى كنيد به خواندن پيامهاى ويندوز عادت كنيد و ترجمه آنها را ياد بگيريد. دانستن زبان انگليسى در آموزش و كار آسانتر با كامپيوتر بسيار موثر است.

۱۴) حتى الامكان سى دى هاى خش دار را در داخل دستگاه قرار ندهيد چون موجب ضعيف شدن اپتيك سى دى رام(CD Rom) و يا رايتر(Writer) شما خواهد شد.

۱۵) اگر چاپگر شما جوهر افشان است سعى كنيد هر هفته چند برگ با آن چاپ كنيد تا هد و جوهر آن خشك نشود.

۱۶) در صورتى كه مى خواهيد از اينترنت استفاده كنيد بهتر است تلفن هاى منزل را از پريز كشيده تا پارازيت گوشى ها روى سرعت اينترنت شما تاثير منفى نگذارند.

۱۷) ولوم بلندگوهايتان را در بالاترين حد قرار ندهيد چون ممكن است موجب سوختن و يا نيم سوز شدن بلندگوها گردد.

۱۸) هرگز سيستم را بى مورد باز نكنيد و يا قطعات حساسى مانند هارد و يا سى پى يو و رم را از سيستم جدا نكنيد چون علاوه بر ابطال گارانتى سيستم ممكن است قطعه مورد نظر آسيب ببيند.

۱۹) كپى كردن فايل هاى حجيمى مانند فيلم ها و فايلهاى صوتى موجب كند شدن هارد و همچنين خرابى تدريجى هارد خواهد شد. بنابراين سعى كنيد فايلهاى صوتى و تصويرى حجيم را در سى دى و يا دى وى دى ها ذخيره كنيد. به داشتن گلچينى از فيلمها عادت نكنيد.

۲۰) سيستم شما هرچقدر هم سريع باشد نبايد انتظار داشته باشيد كه كارهايى مثل ميكس فيلم را به سرعت انجام دهد چراكه برنامه هاى ميكس فيلم در صورتى با سرعت اجرا مى شوند كه علاوه بر سرعت بالاى سيستم و زياد بودن مقدار رم سيستم مجهز به كارتهاى مخصوص ميكس باشد.

۲۱) بالا آمدن سريع يا كند سيستم نمى تواند دليل سرعت بالاى سيستم و يا كندى آن باشد چرا كه نصب نرم افزارهاى زياد بر روى سيستم و وجود نرم افزارهايى كه در هنگام بالا آمدن سيستم فعال مى شوند ( مانند ويروس كش و. . . ) موجب كند شدن سيستم خواهد شد مثلا يك سيستم با سرعت ۱۲۰۰ مگاهرتز هم اگر فقط ويندوز بر روى آن نصب شده باشد در عرض يك دقيقه و سى ثانيه بالا مى آيد حال آنكه يك سيستم ۳۵۰۰ مگاهرتزى ممكن است به علت وجود نرم افزارهاى زياد و پر بودن هارد بيش از ۲ دقيقه براى بالا آمدن وقت شما را بگيرد!

۲۲) در صورتى كه سرعت اينترنت شما كند است سعى كنيد شماره هاى ديگر روى كارت اينترنت را نيز امتحان كنيد. اگر در روزهاى بارانى سرعت اينترنت به شدت كاهش مى يابد حتما سيم هاى مورد استفاده براى خط تلفن را بررسى كنيد كه پوسيده و يا مستهلك نشده باشند.

23) توجه كنيد كه تقريبا تمامى مانيتورها (حتى مانيتورهاى مجهز به سيستم مجيك گرين) موادى سمى و اشعه هايى كه براى اعصاب انسان مضر است توليد مى كنند ضمن آنكه نگاه كردن مداوم به مانيتور براى چشم مضر است بنابراين سعى كنيد هر چند دقيقه يكبار چشم خود را بر اشيا دور متمركز كنيد و از كار مداوم با كامپيوتر پرهيز نماييد. ضمنا سعى كنيد در اتاق كامپيوتر خود از گل و گياه طبيعى استفاده كنيد.

24) با آنكه شخصا با بازى بيش از حد با كامپيوتر مخالفم ولى در صورتى كه از كامپيوتر خود بيشتر براى بازى استفاده مى كنيد( كه اغلب همينطور است) بايد توجه داشته باشيد كه اغلب بازى هاى جديد نياز به كارت گرافيكى قوى ترى دارند لذا نبايد انتظار داشت كه كارت گرافيكى اى كه بيش از يكسال از عمر آن گذشته بازى هاى روز را اجرا كند پس بايد به فكر ارتقاى كارت گرافيك خود باشيد.

۲۵) ضرب المثل «دير رسيدن بهتر از هرگز نرسيدن» را حتما شنيده ايد پس سعى نكنيد براى افزايش سرعت سيستم خود ويروس كش را حذف و يا غيرفعال كنيد چراكه ممكن است ويندوز در نبود ويروس كش مورد حمله ويروس ها قرار گرفته و بالا نيايد و يا اطلاعات مهمى را ازدست بدهيد! بايستى با كند شدن حدود ۱۰ تا ۲۰ درصدى سيستم خود با وجود ويروس كش كنار بياييد!

۲۶) اگر موبايل خود را به كامپيوتر وصل مى كنيد حتما به روز بودن ويروس كش خود توجه كنيد چراكه بسيارى از ويروس هاى موبايل جديد هستند و ضد ويروس هاى قديمى قادر به شناسايى آنها نيستند.

۲۷) همواره از اطلاعات مهم خود پشتيبان تهيه كنيد (آنها را روى سى دى يا دى وى دى رايت كنيد). توجه كنيد كه هاردها در بسيارى از مواقع پس از ۴ تا ۷ سال معيوب مى شوند و هر لحظه ممكن است تمام اطلاعات شما به كلى پاك شوند!

۲۸) سعى كنيد فقط در هنگام لزوم درايوى را فرمت كنيد چرا كه هارد سيستم در اثر فرمت هاى متوالى ممكن است آسيب ببيند. همچنين بايد بدانيد كه استفاده بيش از حد از نرم افزارهاى بازيابى اطلاعات نيزموجب كند شدن و درنهايت خرابى هارد مى شود.

۲۹) هرچند وقت يكبار (مثلا هر ماه و حتى هر هفته) كل سيستم خود را با ويروس كش اسكن كنيد و همچنين هارد خود را پراكنده زاديى نماييد.

۳۰) عادت كنيد كه از اسامى فارسى براى پوشه ها و فايل ها استفاده نكنيد چرا كه بسيارى از نرم افزارها با فايل هاى با نام فارسى مشكل دارند. مثلا بعضى از نسخه هاى يوليد و نرو و جت آديو پوشه هاى فارسى را نمى شناسند. ضمن آنكه در صورت پاك شدن ناگهانى احتمال بازيابى فايل هاى با نام فارسى كمتر است.

۳۱) اگر رايتر شما روى يك نوع سى دى خام رايت نمى كند و يا خراب رايت مى كند نوع سى دى خام را عوض كنيد همچنين سرعت رايت سى دى را بيش از ۱۶* قرار ندهيد. همچنين از ورود گرد و غبار به داخل رايتر جلوگيرى كنيد.

۳۲) در صورتيكه در هنگام كار برق قطع شود و پس از آن ديگر سيستم روشن نشود روشهاى زير را امتحان كنيد:

* پريز برق را كشيده و برعكس بزنيد و سيستم را روشن كنيد.

* فيش برق را كشيده و سپس با دقت باترى باياس را برداشته و يكبار دكمه پاور كيس را فشار دهيد. سپس باترى و فيش برق را مجددا وصل كرده و سيستم را روشن كنيد.

* فيش تغذيه هارد و فلاپى درايو و ديگر درايوها را قطع كرده و سيستم را روشن كنيد اگر سيستم روشن شد آن را خاموش كرده و فيش هاى تغذيه را مجددا وصل كنيد.

۳۳) توجه كنيد كه همواره تاريخ و ساعت سيستم شما به درستى تنظيم شده باشد (تاريخ ميلادى) يكسرى از نرم افزارها (از جمله ضدويروس كسپ رسكى) در صورت تنظيم نبودن تاريخ از كار مى افتند.

۳۴) براى ديدن سايتها مى توانيد IE و Mozill FireFox و ديگر مرورگرها استفاده كنيد. البته موزيلا فايرفاكس بسيار سريعتر و ساده تر از اينترنت اكسپلورر است. اما بايد به اين نكته توجه كنيد كه بعضى از سايتها فقط تحت استاندارد IE طراحى شده اند و ممكن است ديدن آنها و كار با اين سايتها با فاير فاكس مشكلاتى ايجاد كند.

۳۵) بسيارى از سايت هايى كه كرك و قفل شكن نرم افزارها را در اختيار شما قرار مى دهند سعى مى كنند از طريق آن سيستم شما را به ويروس (اغلب تروجان) آلوده كنند. پس سعى نكنيد هرطور كه هست با وجود ممانعت برنامه ضدويروس آنها را دانلود كنيد.

۳۶) فلاپى ديسكها اغلب در اثر گرد و غبار رطوبت و حرارت خراب مى شوند. سعى كنيد هيچوقت در مواردى كه با اطلاعات مهم و ضرورى سروكار داريد به فلاپى ديسك ها اعتماد نكنيد.

۳۷) فايلهاى اضافى ويندوز را با استفاده از نرم افزارهاى مخصوصى مانند Washer Window و Wash And Go حذف كنيد تا با پيغام «كمبود فضا» و همچنين كندى سيستم مواجه نشويد.

۳۸) همراه داشتن يك حافظه جانبى (مانند فلش كارتها يا كول ديسكها) به يك نياز تبديل شده است. يك فلش درايو مناسب تهيه كنيد و از آن براى انتقال فايلهايتان به كامپيوترهاى ديگر استفاده كنيد.

۳۹) بعضى از سايت ها براى دادن فايل يا دانلود برنامه از شما مى خواهند كه برنامه اى! را بر روى سيستم خود نصب كنيد. در اينگونه موارد مراقب باشيد چراكه بسيارى از اين نرم افزارها مانند تروجانها و ويروسها عمل مى كنند!

۴۰) براى آنكه از يكسرى حملات از راه دور اينترنتى (خصوصا هنگام چت) در امان باشيد مى توانيد خاصيت Remote Assistance را غير فعال كنيد( به Control Panel رفته و وارد System شويد. سپس از سربرگ Remote با كليك گزينه Allow Remote Assistance invitations to be sent from this Computer را از حالت انتخاب خارج كنيد)


--------------------سال نو بر همه دارينوسي ها مبارك ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
mmaahhddii
پست شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۷ - ۰۹:۰۰
پست #11


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 228
تشکرها: 133 *
تاریخ عضویت : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۶
از : ?
کد کاربری : 28,991
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
سرویس Live Mesh مایکروسافت راه‌اندازی شد

شرکت مايکروسافت سرويس Live Mesh را به صورت رسمي براي افرادي که در سرويس Windows Live ID ثبت‌نام کردند، راه‌اندازي کرد.
اين سرويس که خبر آن در ماه آوريل منتشر شده بود، به کاربران امکان مي‌دهد اطلاعات مورد نظر خود را روي کامپيوترهاي چندرسانه‌اي خود با سيستم‌عامل ويندوز و روي اينترنت منتشر کنند.
سرويس جديد Live Mesh مايکروسافت ابزار لازم براي به‌اشتراک گذاري فايل‌ها از طريق کامپيوترهاي خانگي، کامپيوترهاي Mac و ديگر دستگاه ديجيتالي را براي کاربران فراهم مي‌کند و امکان استفاده از ابزارهاي اينترنتي به‌صورت آفلاين و ابزارهاي اينترنتي به صورت آنلاين را فراهم مي‌آورد.
شرکت مايکروسافت قصد دارد با برگزاري "کنفرانس توسعه‌دهندگان حرفه‌اي نرم‌افزار" در ماه اکتبر، ابزارهاي بيشتري را به اين سرويس بيافزايد.
غول نرم‌افزاري جهان در مورد اين سرويس جديد اعلام کرد: «اعضاي گروه Live Mesh هم اکنون با افتخار اعلام مي‌کنند که از اين پس تمام ساکنان آمريکا خواهند توانست با ثبت‌نام در سايت اينترنتي www.mesh.com، با استفاده از شناسه کاربري معتبر در Windows Live ID از خدمات سرويس Live Mesh استفاده کنند.»
مايکروسافت اعلام کرده است که اگر کاربران در ديگر کشورهاي دنيا، محل سکونت خود را در سيستم‌عامل ويندوز به آمريکا تغيير دهند، مي‌توانند از خدمات اين سرويس بهره ببرند.

http://news.cnet.com

هارد ديسك 5/1 ترابايتي عرضه شد

خبرگزاري فارس: شركت Seagate بزرگترين سازنده هارد ديسك در جهان سه محصول جديد عرضه كرده كه يكي از آنها مي تواند 1.5 ترابايت (معادل 1500 گيگابايت ) اطلاعات را در خود جاي دهد.


به گزارش فارس به نقل از IT Wire، اين هارد ديسك كه با نام تجاري Barracuda 7200.11 روانه بازار مي شود قادر به قرائت اطلاعات ذخيره شده با سرعت 7200 دور در دقيقه است. همچنين سرعت تبادل اطلاعات از طريق اين هارد ديسك به 120 مگابيت در ثانيه مي رسد و ظرفيت cache آن هم معادل 16 مگابايت است كه تا دو برابر هم قابل افزايش مي باشد.
اين هارد ديسك در اصل براي استفاده در لپ تاپ ها و وسايل الكترونيك قابل حمل طراحي شده و انتظار مي رود تا سه ماهه چهارم سال جاري ميلادي در دسترس علاقمندان قرار بگيرد.

مایکروسافت: قرارداد گوگل و یاهو باید منتفی شود

شرکت مايکروسافت به کميته ويژه کنگره آمريکا اعلام کرد، قرارداد تبليغاتي منعقد شده بين دو شرکت گوگل و ياهو بايد منتفي شود، زيرا با اين اتفاق يک شرکت 90 درصد بازار تبليغات آنلاين را در اختيار خواهد گرفت که اين اتفاق تاکنون صورت نگرفته است.
"براد اسميت"(Brad Smith) معاون و مشاور ارشد شرکت مايکروسافت روز گذشته به مجلس سناي آمريکا اعلام کرد که "جري يانگ"(Jerry Yang) مديرعامل ياهو حتي تهديد کرده است که انعقاد اين قرارداد باعث خواهد شد تا مايکروسافت از اين بازار خارج شود.
اسميت در اين باره توضيح داد: «در طول تاريخ تبليغات پيش نيامده بود که يک شرکت بتواند قيمت 90 درصد بازار را در اختيار بگيرد. در تلويزيون، در راديو و در مطبوعات نيز تاکنون اين اتفاق نيافتاده بود. اين جريان نبايد در دنياي اينترنت رخ دهد.»
به گفته وي، اگر جلوي اين قضيه گرفته نشود، يک تهديد جدي براي بازار تبليغات جهان ايجاد خواهد شد و گوگل خود را به قطب اصلي در اين حوزه تبديل خواهد کرد که هيچ کس در اين حوزه اين اتفاق را نمي‌پذيرد.
اعضاي مجلس سناي آمريکا که هم‌اکنون بررسي‌هاي خود را در مورد تاثيرات آتي اين قرارداد بر بازار تبليغات آنلاين آغاز کرده‌اند، از مديران عامل شرکت‌هاي بزرگ خواسته‌اند تا نظر خود را در مورد حاکميت گوگل بر بازار تبليغات آنلاين و از بين بردن فضاي رقابت براي حضور مايکروسافت اعلام کنند.


http://www.guardian.co.uk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
mmaahhddii
پست يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۸۷ - ۰۳:۱۱
پست #12


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 228
تشکرها: 133 *
تاریخ عضویت : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۶
از : ?
کد کاربری : 28,991
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


افزایش درآمد مایکروسافت در سه ماهه پایانی سال مالی 2008

يک روز پس از کاهش ارزش سهام مايکروسافت در بازار بورس به ميزان يک پني و نرسيدن به پيش‌بيني‌هاي مالي انجام شده براي سه ماهه نخست سال مالي جديد، بهاي سهام مايکروسافت در روز جمعه به ميزان 5 درصد پايين آمد.
شرکت مايکروسافت طي سه ماهه پاياني از سال مالي 2008 در زمينه تجارت‌ آنلاين که بيشترين درآمد را از حوزه تبليغات اينترنتي نصيب شرکت‌ها مي‌کند، ضعيف عمل کرد.
شرکت مايکروسافت به دنبال عدم مشخص کردن قرارداد خود با ياهو در نظر دارد با سرمايه‌گذاري صدها ميليون دلاري در سال آينده، نقش خود را در دنياي آنلاين پررنگ‌تر کند.
اما کارشناسان معتقدند که براي اين اتفاق و رونق ارزش سهام مايکروسافت در بازار بورس زمان زيادي طول خواهد کشيد.
هر سهام مايکروسافت در روز گذشته با 41/1 دلار کاهش به قيمت 11/26 دلار معامله شد.
شرکت مايکروسافت اعلام کرد که در سه ماهه پاياني سال مالي 2007 با رشد 42 درصدي، ميزان سود خالص خود را به 3/4 ميليارد دلار رسانده است که اين رقم نشان مي‌دهد در اين دوره، هر سهام مايکروسافت 46 سنت رشد کرده است.
در مدت مشابه از سال قبل ميزان درآمدهاي مايکروسافت تنها 3 ميليارد دلار بوده است که حدود يک ميليارد دلار آن تنها از فروش کنسول بازي Xbox 360 کسب شد.
در سه ماهه پاياني سال مالي 2008، ميزان درآمدهاي مايکروسافت با 18 درصد به 8/15 ميليارد دلار رسيد که اين رقم براي مدت مشابه از سال قبل تنها 4/13 ميليارد دلار بود.
"کريس ليدل"(Chris Liddell) مدير مالي مايکروسافت در يک مصاحبه گفت: «اين ارقام براي شرکتي در حد و اندازه مايکروسافت بسيار خوب است. در حال حاضر بسياري از شرکت‌ها در زمينه مالي با مشکلات فراواني مواجه شده‌اند.»

http://ap.google.com

"گوگل" شرکت تبلیغاتی روس را می خرد


گوگل مي گويد قصد دارد شرکت تبليغاتي "Zao Begun" که در روسيه قرار دارد را بخرد.
براساس اين گزارش، قيمتي که گوگل براي اين شرکت در نظر گرفته است مبلغ 140 ميليون دلار است. در همين رابطه شرکت گوگل روز جمعه اعلام کرد: قصد دارد به منظور گسترش خدمات خود براي آگهي دهندگان و ناشران سايتهاي اينترنتي در خارج از آمريکا، با پرداخت 140 ميليون دلار، "Zao Begun" کمپاني تبليغاتي وابسته به روسها را خريداري کند.
اين گزارش در معرفي شرکت 6 ساله "Zao Begun" مي نويسد: شرکت 6 ساله "Zao Begun" که بيشتر با عنوان ""Begun شناخته مي شود داراي يک بخش جستجو و آگهي تبليغاتي به همراه 40000 مشتري آگهي دهنده و همچنين يک شبکه با 143000 وب سايت به زبان روسي است.
اين گزارش مي افزايد: ماه گذشته بود که Begun بخش خدمات تبليغات ويدئويي يا (Videocontext)خود را براي نخستين بار در روسيه آغاز کرد.
سايت appscoutنيز در همين رابطه نوشت: گوگل قصد دارد اين شرکت را از والدينش يعني شرکت"" Rambler خريداري کند. Rambler در حال حاضر مالک 1/50 درصد اين شرکت است. Rambler با گوگل يک قرارداد تبليغاتي نيز امضاء کرده است.

http://www.neowin.neعدم تمایل گوگل برای خرید شرکت‌های نرم‌افزاری کوچک


شرکت گوگل طي سال هاي گذشته چندين شرکت نرم‌افزاري، از جمله YouTube، Blogger، Picasa، GrandCentral، Keyhole(Google Earth)، Writely(Google Docs)، JotSpot(Google Sites) و Dodgeball را خريداري کرد، اما کارشناسان پيش‌بيني‌ مي‌کنند که فعاليت‌هاي نرم‌افزاري غول جست‌وجوگرهاي اينترنتي جهان راکد شود.
"نيک کابريلويک"(Nik Cubrilovic) يکي از کارشناسان مرکز TechCrunch IT معتقد است که گوگل روند خريد شرکت‌هاي کوچک و نرم‌افزاري را کند خواهد کرد.
به عقيده وي، يکي از مهم‌ترين مشکلات شرکت‌هايي کوچکي که به گوگل فروخته شده‌اند اين است که فناوري‌ها و نرم‌افزارهاي اين شرکت‌ها بايد به صورت اختصاصي با فناوري‌هاي گوگل تطابق داده شوند.
شرکت گوگل در حال حاضر از لينوکس و نرم‌افزارهاي متن‌باز استفاده مي‌کند، ولي هسته اصلي و مرکزي اين نرم‌افزارها به صورت اختصاصي در اين شرکت توليد مي‌شود.
به گفته وي، براي آنکه نرم‌افزارها و محصولات هر يک از شرکت‌هاي زيرمجموعه با فناوري مرکزي گوگل سازگار شوند، دست‌کم 3 تا 6 ماه طول مي‌کشد.
به عقيده اين کارشناسان، براي آنکه زيرساخت و معماري يک شرکت با معماري اصلي گوگل هماهنگ و سازگار شود، از يک تا 3 سال زمان لازم است.
شرکت Blogger که سال گذشته توسط گوگل خريداري شد، همچنان در حال تغيير زيرساخت‌هاي خود براي هماهنگي با گوگل است و هم‌اکنون پس از گذشت اين مدت موفق شده است طرح Google ID را به اتمام برساند.
شرکت YouTube نيز از جمله مراکزي بود که توانست به طور کامل خود را با سياست‌هاي گوگل هماهنگ کند و روي پلتفورم اصلي گوگل اجرا شود.
http://blogs.guardian.co.uk

اينتل به رشوه متهم شد


29 تير 1387 - ايسنا- تراشه‌ساز آمريکايي اينتل که در حال حاضر به دليل عملکردهاي ضدرقابتي در اروپا تحت نظارت و بررسي قرار دارد از سوي رگولاتورهاي اروپايي به رشوه و فساد براي انحصار بازار اروپايي متهم شد.
کميسيون اروپايي اعلام کرد: بيانيه ايرادهاي ديگري به اينتل ارسال و اين شرکت را به تلاش براي حذف رقيب نزديک خود در بازار سي پي يو x86 متهم کرده است.
در اين نامه که روز پنج‌شنبه به اينتل ارسال، شد اين شركت به تخفيف دادن به توزيع‌کنندگان بزرگ رايانه شخصي اروپايي براي حمايت از محصولاتش متهم شد.
بر اساس اين گزارش اينتل به يک سازنده‌ي رايانه هم پول پرداخت کرده تا بازاريابي مدلي از محصولاتش را که از تراشه‌هاي AMD در آن استفاده شده به تاخير اندازد.
به علاوه به اين سازنده‌ي رايانه‌اي پول پرداخت کرده تا از ريزپردازنده‌هاي اينتل به جاي محصول AMD استفاده کند.
اينتل 80 درصد از بازار جهاني سي پي يو را در اختيار دارد و فروش سال 2007 اين شرکت 38 ميليارد دلار بوده است.
رگولاتورهاي اتحاديه‌ي اروپا بدون نام بردن از شرکت‌هاي درگير در اين مورد اعلام کردند به نتايج اوليه رسيدند که اينتل در سال گذشته‌ي ميلادي عملکرد سوءاستفاده‌گرايانه‌اي داشته است.
اين اقدام به دنبال هشدار مشابهي که در ماه ژوئيه‌ي سال 2007 براي عملکرد ضدرقابتي به اين شرکت ارسال شد صورت مي‌گيرد.
مقامات کره جنوبي، ماه گذشته اينتل را به دليل تخفيف دادن به سازندگان رايانه‌ي کره‌يي از جمله سامسونگ در ازاي خريد نکردن ريزپردازنده‌هاي AMD در حدود 26 ميليون دلار جريمه کرد.
يک روز پس از جريمه‌ي مقامات کره‌ي جنوبي، کميسيون تجاري فدرال آمريکا تحقيقات رسمي خود را آغاز کرد.
در ژاپن نيز کميسيون تجارت منصفانه در سال 2005 به اين نتيجه رسيد که اينتل از قانون ضد انحصاري اين کشور تخطي کرده است اما اين شرکت علي‌رغم مخالفت با يافته‌هاي اين کميسيون نظر آن را پذيرفت و به اين ترتيب از دادگاهي شدن اجتناب کرد.
بزرگ‌ترين سازنده‌ي ريزتراشه جهان مکررا تکرار کرده كه خطايي انجام نداده است اما کميسيون اروپا براي پاسخگويي و شرکت در دادرسي هشت هفته به اينتل مهلت داده و حق وضع جريمه را نيز حفظ کرده است.


WWW.ITIRAN.COM

Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
Giga
پست يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۸۷ - ۱۰:۱۲
پست #13


.:: Slim Shady ::.
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 2,277
تشکرها: 304 *
تاریخ عضویت : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۵ - ۱۲:۰۰
از : ایران - گیلان - لاهیجان
کد کاربری : 19,249
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
مجلس هشتم کاهش تعرفه پيامک را بررسي مي‌کند

يك نماينده مجلس: مجلس هشتم نيز مطابق با مجلس پيشين بر تعرفه پيام کوتاه معترض است و پيگيري‌هاي لازم را درخصوص کاهش تعرفه پيامک انجام مي‌دهد.

به گفته عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس هشتم ،موضوع کاهش تعرفه پيام کوتاه در مجلس هشتم مورد پيگيري قرار مي‌گيرد.

حسين هاشمي در گفت وگو با موبنا با ناعادلانه خواندن افزايش نرخ پيامک لاتين، گزارش سازمان بازرسي مبني بر اعتراض اين سازمان را در خصوص تعرفه پيامک، مناسب ارزيابي کرد.

وي ادامه داد: مجلس هشتم نيز مطابق با مجلس پيشين بر تعرفه پيام کوتاه معترض است و پيگيري‌هاي لازم را درخصوص کاهش تعرفه پيامک انجام مي‌دهد.

هاشمي با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با وزارت ارتباطات در خصوص کاهش تعرفه پيامک خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما عملا شاهد کاهش تعرفه پيامک نيستيم.

اين مقام تصريح کرد: سرويس پيامک درآمد خوبي را براي وزارت ارتباطات دربر داشته اين درحالي است که در تمامي دنيا براي کاربران به دليل استفاده از سرويس‌هايي که بيشترين ميزان کاربرد را دارد، امتيازاتي در نظر گرفته مي‌شود.
وي ادامه داد: بايد به هر شکل تعرفه پيامک کاهش يابد و با استفاده ازمکانيزم‌هاي تشويقي به نفع استفاده کنندگان اين سرويس حرکت کنيم.

هاشمي با بيان اين که در حال حاضر فضاي مناسبي براي اپراتورهاي تلفن همراه وجود دارد، گفت: مجلس هشتم با استفاده از نقطه نظرات کارشناسان،کاهش تعرفه پيام کوتاه و استفاده از مکانيزم‌هاي تشويقي را به طور جدي پيگيري مي‌کند.

هيئت دولت تغيير نرخ پيامک را در بهمن ماه سال 86 به تصويب رساند که بر اساس آن از ابتداي تيرماه تعرفه پيامک فارسي 890 ريال و تعرفه پيامک لاتين 222 ريال محاسبه مي‏شود.

کاهش تعرفه پيامک فارسي به بهانه ترويج فرهنگ و زبان فارسي صورت گرفته، اين در حالي است که سازمان بازرسي به تعرفه پيشين پيام کوتاه يعني 2/14 اعتراض داشته و آن را ناعادلانه عنوان کرده است.

----------------------------------------------------------------اینتل چهل ساله شد

پل اتلونی مدیرعامل اینتل می‌گوید: «زمانی که ما ریزپردازنده‌ها را معرفی کردیم هیچکس نمی‌توانست حدس بزند که این قطعات روزی بازاری معادل یا 350 میلیون قطعه در سال را به خود اختصاص خواهند داد.»

شرکت اینتل چهلمین سالگرد فعالیت خود را جشن گرفت.
این شرکت که در صنعت IT نام آن مترادف با موفقیت می‌باشد ابتدا در سال 1968 و توسط دو فیزیکدان به نام‌های Gordon Moore و Robert Noyce پایه‌گذاری شد.
نام اینتل از سر نام عبارت Integrated Electronics گرفته شده است.

پل اتلونی مدیرعامل اینتل می‌گوید: «زمانی که ما ریزپردازنده‌ها را معرفی کردیم هیچکس نمی‌توانست حدس بزند که این قطعات روزی بازاری معادل یا 350 میلیون قطعه در سال را به خود اختصاص خواهند داد.»

«در طول چهل سال گذشته فناوری ما همواره در قلب تمام پیشرفت‌هایی قرار داشته که مشکلاتی از قبیل بیماری‌ها و مسائل زیست محیطی را حل کرده‌اند. برای اینتل این تازه آغاز یک راه طولانی و بی‌انتها می‌باشد.»

این شرکت در برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای این مناسبت تصمیم گرفت تا در بیش از هفتاد کشور جهان مسابقات نقاشی را بین کودکان برگزار کند.
در این برنامه کودکان می‌بایستی در نقاشی‌های خود نشان دهند که توقع آنها از اینکه کامپیوترها در 40 سال آینده چه کارهایی را می‌توانند انجام دهند، چیست.

اینتل امیدوار است این برنامه همانند تأثیری که این شرکت بر صنعت جهان گذاشته است، چارچوب‌ اهداف بشردوستانه آن را در آینده ترسیم نموده و دیدگاه مناسبی از این بابت در اختیار این شرکت قرار دهد.

اینتل در حال حاضر بزرگ‌ترین سازنده چیپ در جهان محسوب شده و با نفر دوم یعنی شرکت AMD فاصلۀ قابل ملاحظه‌ای دارد.

---------------------


منبع : www.itna.ir


--------------------
من هم فکر کنم باید برم ...::: داستان شما + معرفی کتابهایتان :::

دارینوس : شهر اعضای گمشده ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
mmaahhddii
پست دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۸۷ - ۰۳:۱۴
پست #14


سرجوخه دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 228
تشکرها: 133 *
تاریخ عضویت : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۶
از : ?
کد کاربری : 28,991
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی


عرضه مرورگر اپرا


شركت نرم افزاري اپرا نسخه جديدي از مرورگر خود براي تلفن هاي همراه را عرضه كرده است.
اين مرورگر موسوم به نسخه 9.5 فعلا در مرحله آزمايشي است و به طور اختصاصي براي آن دسته از گوشي هاي هوشمند و رايانه هاي قابل حمل PDA طراحي شده كه مجهز به نمايشگرهاي لمسي هستند.
اين مرورگر كه از سايت شركت اپرا قابل بارگذاري است بر مبناي جديدترين استانداردهاي وب طراحي شده و مي تواند تمامي جزييات يك صفحه وب را به مانند آنچه كه بر روي رايانه هاي شخصي قابل مشاهده است به نمايش بگذارد.
قابليت زوم كردن بر روي صفحات، تكميل خودكار كليد واژه هاي جستجو، جستجوي داخل متون وب و ذخيره سازي عكس يا صفحه وب با يك كليك از ديگر امكانات اين مرورگر است.
سازندگان اين مرورگر مدعي هستند سرعت آن 1.5 تا 2 برابر بيشتر از نسخه همراه مرورگر IE شركت مايكروسافت است.
زمان عرضه نسخه نهايي اين مرورگر هنوز اعلام نشده است.

WWW.ITIRAN.COM
کاهش اقتدار گوگل در مقابل مايکروسافت


30 تير 1387 - نتايج يك بررسي جديد نشان مي دهد اگر چه گوگل كماكان حاكم مطلق دنياي جستجوي اينترنتي است، اما مايكروسافت در حال كاهش فاصله خود با اين رقيب ديرينه است.
تحقيقات موسسه پژوهشي comScore حاكي است تعداد جستجوهاي اينترنتي در ماه ژوئن تنها در ايالات متحده بالغ بر 11.5 ميليارد مورد بوده است كه اين رقم نسبت به ماه قبل از آن يعني مي 7 درصد افزايش نشان مي دهد.
بر همين اساس از اين رقم حدود 7 ميليارد جستجو در گوگل انجام شده كه نسبت به ماه قبل از آن 6 درصد افزايش نشان مي دهد. همچنين ياهو با 2.4 ميليارد جستجو و اختصاص 9 درصد از بازار جستجوي اينترنتي به خود در رتبه دوم است.
اما يك ميليارد جستجوي اينترنتي هم در سايت MSN مايكروسافت انجام شده كه نشانگر افزايشي 15 درصدي در عرض يك ماه است.
كارشناسان معتقدند راه اندازي سرويس هاي جديد توسط مايكروسافت و از جمله سرويس Live Search كه از فناوري تازه اي براي جستجوي اينترنتي بهره مي برد در كسب اين موفقيت بي تاثير نبوده است.
از سوي ديگر مايكروسافت به دنبال خريد Powerset است كه مبدع فناوري هاي نوين جستجو مي باشد.
برخي صاحب نظران بر اين باورند تحركات جديد مايكروسافت و ياهو ممكن است در دراز مدت اقتدار سنتي موتور جستجوي گوگل را باز هم كاهش داده يا به طور كامل در هم بشكند.
WWW.ITIRAN.COM

ياهو از صفحه‌ي خانگي‌اش براي تبليغ عليه آيكان استفاده مي‌كند


با نزديك شدن به زمان نشست سالانه سهامداران ياهو، اين شركت تلاش‌هاي خود را افزايش و لينك مربوط به صفحه‌اي را در صفحه‌ي خانگي خود اضافه كرده كه از سهامداران مي‌خواهد عليه طرح‌هاي آيكان براي اين شركت راي دهند.


به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كاربران با كليك برروي نوشته‌اي كه خوانده مي‌شود « ياهوي شما، راي شما» به صفحه‌اي هدايت مي‌شوند كه به وضوح سعي مي‌كند كارل آيكان، سهامدار منتفذي كه به اميد فروش ياهو به مايكروسافت، هيات مديره‌ي جديدي براي ياهو در نظر گرفته را بي‌اعتبار كند.


در اين صفحه، فهرست شركت‌هايي آمده كه طبق اعلام ياهو، آيكان در آن‌ها سهم داشته و نشان مي‌دهد قيمت سهامشان چقدر از زمان وارد شدن وي به آن‌ها در سال 2004 تغيير كرده است.


بنا بر اعلام ياهو، از 15 شركت موجود در اين فهرست به‌جز سه شركت همه شاهد افت قيمت‌هاي سهامشان بوده‌اند.


ياهو در تلاش براي توصيف آيكان به عنوان شخصي كه قادر نيست براي يك شركت فن‌آوري نظير ياهو برنامه‌ريزي كند در بالاي صفحه با تيتر درشت نقل قول آيكان از مقاله وال استريت ژورنال را آورده كه مي‌گويد «درك اين شركت‌هاي فن‌آوري دشوار است».


اين سايت به بيانيه‌هاي مطبوعاتي ياهو، نامه‌هاي اين شركت به سهامداران و اطلاعات در مورد نحوه‌ي راي دادن سهامداران لينك دارد.


ياهو براي برگزاري نشست سالانه سهامداران در اول ماه اوت برنامه‌ريزي كرده و كل اعضاي هيات مديره آن براي انتخاب مجدد آماده هستند در حالي كه آيكان نيز اعضاي جديدي را پيشنهاد كرده است.


آيكان كه 5 درصد از سهام ياهو را در اختيار دارد، اعلام كرده اگر افراد منتخب وي برگزيده شوند مايكروسافت حاضر است معامله براي خريد بخش جست‌وجوي ياهو را مورد بررسي قرار دهد.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

 
Giga
پست دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۸۷ - ۰۷:۵۷
پست #15


.:: Slim Shady ::.
نماد گروه
گروه : اعضا
ارسال ها: 2,277
تشکرها: 304 *
تاریخ عضویت : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۸۵ - ۱۲:۰۰
از : ایران - گیلان - لاهیجان
کد کاربری : 19,249
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی
دامنه جدید me. معرفی شد

افراد خودشیفته اینک می‌توانند با دامنۀ سطح بالای جدید، آدرس وب مخصوص به خود را داشته باشند.

ثبت نام برای دامین سطح بالای me. از دیروز بعد از ظهر آغاز شد.

برخلاف دامین‌های منطقه‌ای مانند asia. ، دامین جدید از روز اول بر روی تمام افراد متقاضی باز می‌باشد. این دامین پیش از این و پس از استقلال کشور مونته‌نگرو در سال 2006 به آن کشور اختصاص داده شده بود.

اینک این دامنه با جذابیت بالا و تأکیدی که بر موجودیت فردی افراد دارد مناسب اشخاص حقیقی بوده تا بتوانند سایت‌های شخصی خود را تحت این دامنه ایجاد نمایند.

این دامنه در ادامۀ تصمیم اخیر ICANN مبنی بر افزایش دامین‌های سطح‌بالای بیشتر عرضه شده است.

Jonathan Robinson مدیر اجرائی NetNames می‌گوید: «هر فردی این حق را دارد که دامینی با نام خود داشته باشد و اینک این امکان برای همگان فراهم شده است.»


منبع : www.itna.ir

------------------------------------------------------


از موس کامپیوتر خود خداحافظی کنید

حدود 40 سال از عمر موس میگذرد ولی تحقیقات نشان داده که کم کم عمر آن رو به پایان است.

تحقیقات نشان میدهد که تا حدود 3-5 سال دیگر استفاده از موس کاری بیهوده و وقتگیر میشود زیرا صفحه های لمسی و دستگاهایی که حس انسان را تشخیص میدهند جای آن را خواهند گرفت.

موس برای کامپیوتر رومیزی مفید است ولی برای نوت بوک و دستگاه های تفریحی دیگر به درد نمیخورد.

برای مثال کنترل هایی آمده که به دست شما متصل میشود و شما با حرکت دست خود دستگاه مربوطه را کنترل میکنید.
کلاهی آمده که با پوشیدن آن و فکر کردن به کامپیوتر خود فرمان میدهید.
صفحه لمسی که دیگر عمومی شده و همه جا مورد استفاده قرار میگیرد.

هر روز یک اختراع جدید اضافه میشود که استفاده از موس را کمتر و کمتر میکند به همین دلیل است که میگویند عمر موس رو به پایان است.

شما چطور ، موس خود را فراموش میکنید ؟ یا اینکه باز هم از این یار قدیمی استفاده خواهید کرد.


منبع : www.winbeta.net


--------------------
من هم فکر کنم باید برم ...::: داستان شما + معرفی کتابهایتان :::

دارینوس : شهر اعضای گمشده ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

Reply to this topicStart new topic
7 صفحه V   1 2 3 > » 
1 نفر در حال بازديد مبحث (1 نفر مهمان و 0 نفر موتورهاي جست و جو)
0 عضو :

 

IPB skin developed by: eXtremepixels
RSS نسخه چاپی زمان کنونی: يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲