Reply to this topicStart new topic
14 صفحه V  « < 12 13 14  
> ₪A.S.V Group₪|"پرتگاه بررسي"...2بازي 2نقد آخر؟؟, در اینجا بازيها از ديد شما درجه بندی میشوند...
چگونه هستند؟ (هردو نقد در صفحه 12)
نقد بازيPROTOTYPE چگونه است؟
عالي [ 3 ] ** [27.27%]
خوب رو به بالا [ 4 ] ** [36.36%]
خوب [ 4 ] ** [36.36%]
متوسط [ 0 ] ** [0.00%]
نقد بازي Escape 2 Africa چگونه است؟
عالي [ 0 ] ** [0.00%]
خوب رو به بالا [ 3 ] ** [27.27%]
خوب [ 4 ] ** [36.36%]
متوسط [ 4 ] ** [36.36%]
دو بازي را چگونه ارزيابي ميكنيد؟
PROTOTYPE بازي خوبي است و Escape 2 Africa بازي بديست [ 8 ] ** [72.73%]
Escape 2 Africa بازي خوبي است و PROTOTYPE بازي بديست [ 0 ] ** [0.00%]
هردو خوبند [ 2 ] ** [18.18%]
هردو بدند [ 0 ] ** [0.00%]
نميدانم [ 1 ] ** [9.09%]
تمامی رای‌ها: 11
مهمانان نمی توانند رای دهند 

shayan_s
پست جمعه ۲۵ تير ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۴
پست #196

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
تشکرها: 483 *
از : ایران زمین
کد کاربری : 5,927
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی

سلام
اين پنج نقد حال حاضر پرتگاه كه با نقد بعدي شش نقد كامل ميشود و زمان نظرسنجي فرا ميرسد.
با اميد اينكه در نظرسنجي پرتگاه و نظرسنجي بهترين نقد پرتگاه شركت كنيد، اسامي پنج نقد پرتگاه را برايتان آماده كرده ام كه اگر خواستيد براي نظرسنجي اينده آماده باشيد و نقدها را خوانده باشيد، از اكنون زمينه فراهم باشد:

نقد اول:

Assassin's Creed ||| منتقد: mohhad ||| تاريخ نقد: سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۸۷
____________________________________________________________________________________________________________

نقد دوم:

Devil may cry 4 ||| منتقد:hitman_revenge||| تاريخ نقد: شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۷
____________________________________________________________________________________________________________

نقد سوم:

RESIDENT EVIL 5 ||| منتقد: pouriya_mafia ||| تاريخ نقد: چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۸۸ ( دوشنبه ۸ تير ۱۳۸۸ )

نقد چهارم:

Escape 2 Africa ||| منتقد: soroush-R ||| تاريخ نقد: يكشنبه ۱۴ تير ۱۳۸۸

نقد پنجم:

PROTOTYPE ||| منتقد: Mosayeb ||| تاريخ نقد: پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۸۸

نقد ششم: ؟

نكته:از اعضاي هيئت منصفه خيلي تشكر ميكنم. موفق باشيد.

خوب! و نقد ششم، پایان! احتمال زیاد من شخصا نقد ششم را خواهم نوشت (درحال حاضر بازی خاصی برای نقد در دست ندارم. ) | برای 5 نقد گذاشته شده در تاپیک نظرسنجی میگذاریم:

=======================================================================
==========================================================================

کدام نقد بهترین نقد است؟

------------------------------------------

Assassins Creed I

Devil may cry 4

Resident Evil 5

Escape 2 Africa

PROTOTYPE

کدام نقد بهترین نقد است؟ با نگاه داشتن نشانگر خود بر روی اسامی بازیهای بالا ، مجاز بودن یا نبودن بازیها را از دید اسرا (نظام ملی رده بندی سنی بازی های رایانه ای- ESRA ، بررسی کنید:
لطفا نظر خود را ارائه دهید.
-------------------
این نقد نقدششم!

دیدم اون نقد re5 خیلی در پیته گفتم این رو جایگزینش کنم . قبلا هماهنگی های لازم با شایان عزیز شده .

ویرایش شده توسط shayan_s: شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۲:۱۶

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

shayan_s
پست يكشنبه ۲۷ تير ۱۳۸۹ - ۰۱:۴۱
پست #197

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

سلام
همچنان اگر درحال بازی کردن یک بازی هستید میتوانید منتقد نقد ششم باشید.
یادآور میشوم که بهترین منتقد این تاپیک ، یک بازی دارینوس جایزه میگیرد. (امیدوارم دردسترس باشد)
لطفا نظرتان را درمورد نقدها بنویسید...موفق باشید

--------------------

+Quote Post

shayan_s
پست شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۲:۴۹
پست #198

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

لطفا یک نقد را انتخاب کنید

ویرایش شده توسط shayan_s: يكشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۰:۵۶

--------------------

+Quote Post

thegreatmahmood
پست يكشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۳۰
پست #199

شوالیه ی دارینوس
نماد گروه
تشکرها: 191 *
از : قلعه ی دارینوس
کد کاربری : 29,264
نمایش موجودی

خیلی سخته که یک نقد را انتخاب کنیم چون تعدادشون زیاده...
ای کاش این نقد ها رو دوتا دوتا مورد نظر سنجی قرار میدادی
موفق باشی ...

--------------------
چو طوطی کلاغش بود هم نفس
غنیمت شمارد فرار از قفس

Undertaker 20-0

+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

shayan_s
پست پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۰:۲۶
پست #200

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

سلام
این فعل کاملا درست است. خیلی ممنون.
این پنج نقد را دوتا دوتا در کنار هم قرار میدیم...البته من ریاضیم ضعیف نیست! یک نقد را در استراحت میگذاریم تا بعدا با نقدی دیگر ، مقایسه شود.
دو نقد:

PROTOTYPE
Devil may cry 4

کدام نقد بهتر است؟

--------------------

+Quote Post

shayan_s
پست جمعه ۵ شهريور ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۷
پست #201

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

موافق هستید که یکک تاپیک جدا برای انتخاب بهترین نقد باز بکنم؟

--------------------

+Quote Post

thegreatmahmood
پست يكشنبه ۷ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۳
پست #202

شوالیه ی دارینوس
نماد گروه
تشکرها: 191 *
از : قلعه ی دارینوس
کد کاربری : 29,264
نمایش موجودی

اگه این کارو بکنی عالیه اما حتما براش گزینه ها رو به صورت نظرسنجی بذار تا نتیجه جمع و جور باشه و اعضا هم بتوانند به تفسیر نقد در تاپیک بپردازند
اگر تاپیک جدید زدی حتما آدرسش رو این جا درج کن
موفق باشی

--------------------
چو طوطی کلاغش بود هم نفس
غنیمت شمارد فرار از قفس

Undertaker 20-0

+Quote Post

shayan_s
پست چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۵
پست #203

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

سلام!
QUOTE (shayan_s @ جمعه ۲۵ تير ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۴) *
سلام
اين پنج نقد حال حاضر پرتگاه كه با نقد بعدي شش نقد كامل ميشود و زمان نظرسنجي فرا ميرسد.
با اميد اينكه در نظرسنجي پرتگاه و نظرسنجي بهترين نقد پرتگاه شركت كنيد، اسامي پنج نقد پرتگاه را برايتان آماده كرده ام كه اگر خواستيد براي نظرسنجي اينده آماده باشيد و نقدها را خوانده باشيد، از اكنون زمينه فراهم باشد:

نقد اول:

Assassin's Creed ||| منتقد: mohhad ||| تاريخ نقد: سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۸۷

نقد دوم:

Devil may cry 4 ||| منتقد:hitman_revenge||| تاريخ نقد: شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۷

نقد سوم:

RESIDENT EVIL 5 ||| منتقد: pouriya_mafia ||| تاريخ نقد: چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۸۸ ( دوشنبه ۸ تير ۱۳۸۸ )

نقد چهارم:

Escape 2 Africa ||| منتقد: soroush-R ||| تاريخ نقد: يكشنبه ۱۴ تير ۱۳۸۸

نقد پنجم:

PROTOTYPE ||| منتقد: Mosayeb ||| تاريخ نقد: پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۸۸

نقد ششم: ؟

نكته:از اعضاي هيئت منصفه خيلي تشكر ميكنم. موفق باشيد.

خوب! و نقد ششم، پایان! احتمال زیاد من شخصا نقد ششم را خواهم نوشت (درحال حاضر بازی خاصی برای نقد در دست ندارم. ) | برای 5 نقد گذاشته شده در تاپیک نظرسنجی میگذاریم:

==========================================================================

کدام نقد بهترین نقد است؟

Assassins Creed I

Devil may cry 4

Resident Evil 5

Escape 2 Africa

PROTOTYPE

کدام نقد بهترین نقد است؟ با نگاه داشتن نشانگر خود بر روی اسامی بازیهای بالا ، مجاز بودن یا نبودن بازیها را از دید اسرا (نظام ملی رده بندی سنی بازی های رایانه ای- ESRA ، بررسی کنید:
لطفا نظر خود را ارائه دهید.
-------------------
این نقد نقدششم!

دیدم اون نقد re5 خیلی در پیته گفتم این رو جایگزینش کنم . قبلا هماهنگی های لازم با شایان عزیز شده .

مدت ها از تاپیک پرتگاه می گذرد. یک تاپیک بود با موضوع نقد بازی های رایانه ای و با هدف ترویج نقد نویسی(و شاید هم قدردانی از منتقدان) و صد البته یک هدف دیگر که می دانم بهش نرسید و آن هم اشاره به درجه سنی بازی ها winking.gif
خب. دارم نقد ها رو میخونم.نقد 1 و 2 و 3 را خوندم. باز هم باید از نویسندگان این سری از نقد ها تشکر کنم.دستشان درد نکند!
یک نکته: باعث خجالت است که تا الآن این مسابقه برنده اس نداشته و مقصر بلند مدتش هم خب من هستم.معذرت می خوام.
نکته بعدی: قرار بود از بین نقد ها یک نقد بعنوان نقد برتر و برگزیده انتخاب بشود و یک هدیه به شخص منتقد داده بشود. که هدیه:« یک بازی دارینوس به دلخواه » هست.
نکته: در حال حاضر نقد بازی ها اگر دو دسته باشند،یک دسته بر مبنای گرافیک،داستان رویه بازی و ... هستند و دسته ی دیگر به نکات ریز و پنهان بازی ها اشاره می کنند که عقاید و تهاجم نهفته بازی ها را لو می دهند. چقدر خوب است که سایت های بازی نقدهای دو دسته را با هم یکی کنند تا اصل کار یک کار فرهنگی،تفریحی و کارآگاهانه یا بهتر است بگویم آگاهانه باشد.
نکته پایانی و آموزندهbig smile.gif : امروزه بازی های ایرانی مثل مبارزه در خلیج عدن:مدار 10 درجه، شبگرد و ارتش های فرازمینی و راز روشن می توانند جای خالی بازی های خوب ایرانی را پر کنند که امیدوارم با توجه به کیفیتی و کمیتی که بنظر میاد دارند، در این کار موفق باشند geek.gif

هرچند کار بررسی نقد ها سخت است.اما اگر بخوایم آسانتر بررسی نقد ها را در نظر بگیریم ، من الآن 3 نقد رو بررسی کردم و نکاتی از این نقد ها را یادداشت کردم.در بین نقد ها ،تصاویر بدلیل قدیمی بودن غالبا دچار مشکل شده اند.خدا بخواد بهرصورت در آینده دو نقد پایانی را بررسی می کنم و یک نقد را بلاخره انتخاب خواهم کردم.
اگر مایل هستید به من کمک کنید تا از بین این نقد ها یک نقد را بعنوان نقد برگزیده انتخاب کنم.

ویرایش شده توسط shayan_s: جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۰

--------------------

+Quote Post

shayan_s
پست پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۱
پست #204

سرهنگ دوم دارينوس
نماد گروه
نمایش موجودی

1- به نمره‌ها توجه نکنید مگر اینکه بدانید که هرکدام ملاکی برای بیان نظر شخصی من به آن قسمت نقدهاست.
2- بخش های مختلف یک نقد از دید شصی بنده بررسی شده است.مقدمه آغازین نقد، گیم پلی(هوش مصنوعی و روند مراحل و مبارزات و... ) صداگذاری(موسیقی پس زمینه ، مطابقت صدا با لب های کاراکترها ، صدا گذاری اشاء مثل اسلحه ها و محیط...) گرافیک و نتیجه گیری و ... .

نقد اول: Assassins Creed I

*
مقدمه: نمره 20 تعلق می گیرد. عدم اشاره به سبک بازی 1.5- امتیاز کسر می گردد
نوشتار نقد خودمانی هست و نقدی که میخونیم بسیار روان و خوب است.
بدلیل قدیمی بودن تاپیک، نمره تصویر بازی 20 در نظر گرفته می شود.

*داستان: نمره 15 دریافت می کند. چرا که کلیت داستان بازی از دید منتقد با خود بازی تا حدودی متفاوت است.

طنزی که در نقد هست شایسته تقدیر است. 2+ امتیاز

گیم پلی : 20 در حد بیان و کسر 6- امتیاز بخاطر کوتاهی آن (که دلیلش در آخر این قسمت بیان می شود)

*صداگذاری: انتقال حس منتقد به خواننده‌ها خیلی خوب است با این حال کوتاهی و عدم اشاره به جزئیات لازم ، نمره 17.5 تعلق می‌گیرد

*گرافیک : نمره 10 منظور می شود. بدلیلی که در آخر به آن اشاره می شود.

این نقد به طراحی شخصیت‌ها اشاره می کند: امتیاز 2+ در نظر گرفته می شود.

*نتیجه گیری: خلاصه و مفید است. به نمره بازی اشاره‌ای نشده است. 0.5+ امتیاز

راستی این سری از بازی ها پنهان کاری فرهنگی زیادی دارند که با جست و جو در اینترنت احتمالا به مواردی از آن دست پیدا خواهید کرد.

**درآخر: این نقد نقد روانی هست و ارتباط گرفتن با ذهنیات منتقد راحت و بی دردسر است(من نمره روانی متن را 20 و امتیاز 4.25 را انتخاب می کنم).جای تقدیر دارد.

منتها نکته‌ای وجود دارد و آن اینکه این نقد اولین نقد بین این 5 نقد هست و از mohhad خواسته شده بو دکه هرچه سریعتر نقد را مطرح کند و از نوشتن باقی آن فعلاً خودداری کند که بهمین دلایل هم این نقد کامل نشده.

_=-=-=-=-=-=-=-=-=-=_

نقد دوم: Devil may cry 4

*شروع و مقدمه : عالی 20 با امتیاز 3.5+ اضافه بدلیل اشاره به جزئیات بازی و کاستن 0.25- امتیاز بابت اشاره به جزئیاتی که شاید در ابتدای نقد برای خواننده لازم بنظر نمی‌رسد در حالیکه انگلیسی نوشته شده است.

*نمره منتقد به بازی: امتیاز 2+

*داستان: 18 تعلق می گیرد. اگر به ماجرای این بازی در نسخه های قبل اشاره می‌شد ( و خواننده در جریان کلیت داستان بازی قرار می گرفت) بهتر هم می شد.
*تصاویر:20 بدلیلی که رفت.
*معرفی شخصیت ها: امتیاز 3.75+ و کسر 0.5- بخاطر اشاره ناگهانی به شخصیت‌های بازی
*گرافیک:البته به نورپردازی اشاره‌ای نشده است . 17 همینطور برای خوانندگان عام کمی متن دست بالا است.
*صداگذاری: نمره 18.5 خلاصه و مفید
*گیم پلی: 18.75 ، دلیل نکات مثبت آن هست. با این حال برای اینکه از بازی‌های قبل بعنوان پیش‌زمینه یاد شده و بهمین خاطر اشاره‌ای به روند مبارزات و غیره نشده است ، نمره کامل به آن تعلق نگرفته است.
بدلیل اشاره کردن به مراحل بازی با جزئیات مناسب، 0.5+ امتیاز
*روان بودن نقد: نمره 18.5
*نتیجه‌گیری کلی: 2.5+ امتیاز
**درآخر این نقد کوتاه و خلاصه نوشته شده و سعی شده در عین حال مفید باشد. یک سری مواد مثل نقد کردن ناگهانی و بدون در نظر گرفتن آشناییت خواننده با سبک و سیاق بازی ، از نکاتی است که منتقد عزیز در آن رعایت نکرده است.

راستی،این بازی هم آشکارا و پنهانی تهاجم فکری و اعتقادی دارد

_=-=-=-=-=-=-=-=-=-=_

نقد سوم: Resident Evil 5

*شروع: نمره 13 { 3.5+ اما مقدمه چینی : 2- ( شروع ناگهانی نقد گرافیک و .. )ترتیب را رعایت نکرده است}
*گرافیک:20

*داستان: منتقد بطور ناموزونی به داستان پرداخته است. 17.5 ( با توجه به اینکه منتقد می‌گوید مشکل از بازی است)

*روانی متن: نمره 18.75

*صداگذاری
: 20 و مورد توجه
گیم پلی: خیلی عالی. 20 البته کسر 0.25- بخاطر اشاره غیر کامل به تنوع مراحل (درصورت وجود یا عدم وجود) و اسلحه ها ..

*نتیجه گیری: عالی امتیاز 3+ ( اما یکطرفه کسر 0.25- )

قبل از پایان ، بدلیل عدم اشاره کلی به شخصیت‌ها و دشمنان و شخص اول بازی امتیاز 0.5- کسر می‌گردد

**در آخر: این نقد یکی از دو نقد برتر بین این نقد هاست. اما آیا نکات ریز منفی دیده شده در این نقد از اول شدن آن جلوگیری کرده ؟ در ادامه متوجه خواهید شد..

این بازی هم در بطن خودش افکاری را دارد که جالب است بدانید!

_=-=-=-=-=-=-=-=-=-=_

نقد چهارم: Escape 2 Africa

*مقدمه:20
این نقد بخاطر دقت نویسنده در جزئیات بخش‌های مختلف نقد ، که برگرفته از شناخت وی از بازی است در خور تقدیر است.

*روان بودن متن : نمره 19 و ( امتیاز 3.5+ )
معمولاً در کنار هر لغت بالا دستی ، معنای آن نیز برای مخاطب تعریف می کند. در بیشتر موارد که بنظرم آمد این مورد به شکل گویا رعایت شده است.
داستان:20

*نام بردن شخصیت‌ها و نوشتن خصوصیات آن‌ها در جاهای مختلف نقد نیز از نکات مثبت نقد یک «بازی برگرفته از انیمیشن» بنظر می رسد. امتیاز 3+ در کنار گیم پلی 20 . با کسر امتیاز 1.25- بخاطر اشاره نکردن به هوش مصنوعی بازی.

*صدا گذاری : بسیار خوب و عالی 20

*نتیجه گیری: 3+ به اضافه 1+ بدلیل توجه به نسخه ایکباکس بودن بازی و ذکر مفید یک نکته.

**درآخر باید بگویم، این نقد خیلی خوب است. عالی بود اگر جزئی گویی در بخش گرافیک به این صورت نبود و موارد دست بالا (لغات انگلیسی و تخصصی) تا این حد جدی گرفته نمی‌شد و یا د رخلال متن قرار می گرفت. هرچند هنرمندانه منتقد با آن برخورد کرده اما این اشاره های جزئی از نظر شخص بنده ، از عالی بودن نقد می کاهد. بنوعی کلی گویی در کنار جزئی گویی شاید در نقد اینگونه بازی ها(برگرفته از انیمیشن) اثر داشته باشد.
آفرین به منتقد بخاطر نقد این بازی که برگرفته از یک انیمیشن(داستان مشترک) بوده است که بگفته منتقد البته زودتر از خود انیمیشن آمده big smile.gif )

_=-=-=-=-=-=-=-=-=-=_

ُنقد پنجم: PROTOTYPE

*مقدمه: خوب و عالی نمره 20 { امتیاز بالا و 6+ بخاطر ترتیب و ...}
*داستان : 20
*گیم پلی: 20 از نظر بنده روند کلی برای بررسی گیم پلی بازی در این نقد قابل رویت است.شاید کسر 0.25- بدلیل اینکه متوجه نشدم سلاح دیگری در بازی وجود دارد یا خیر.
*گرافیک:20 و با کسر 0.75- بخاطر اشاره نکردن به نورپردازی که البته این کم کردن خیلی هم منصفانه نیست.
*صداگذاری:18.25 ، نمی‌دانم چرا به موسیقی بازی اشاره‌ای نکردند و همینطور بصورت کلی بیا شده است.
*هوش مصنوعی:عالی 20
*روانی متن:قابل قبول برای خواننده است :19.75 (و امتیاز 4+ )
*نتیجه گیری: 2.75+

**در آخر اینکه نقد بسیار خوبی بوده است. می تواند با خواننده ارتباط برقرار کند و متن روانی دارد. به نکات مختلف در بخش های مختلف خوب و مناسب اشاره شده است.و اینکه یکی از دو نقدی است که می تواند برگزیده باشد

خیلی عالی.
حالا ببینیم کدام نقد ها بهترین هستند.
اعتراف می کنم قضاوت تنهایی کار سختی است و شاید اصلا کار من نباشد.
با این حال حالا که قرار است من قضاوت کنم، سعی کردم نکات رو در نظر بگیرم.

از بین نقد ها نقد سوم و پنجم ، به دوره نهایی انتخاب صعود کردند و از بین این دو...

دست نوشته های منbig smile.gif :
5:
د:20********
م:20******

گ19.25||
گپ:19.75*
صدا18.25>>>
روانی:+4 19.75././././../././.
نتیجه:+2.75*
=-=-=-=-
3:
د:17.5****
ش3.5-2***
گ20||||||||||
روانی:18.75././
مو:20.>>>>>>>>>>
گپ:19.75*
نتیجه:2.75*
-.5

نقد پنجم از نظر من ، بعنوان نقد برگزیده انتخاب می شود.
مهمترین حسن آن نسبت به نقد سوم که می توانست بعنوان نقد برتر انتخاب شود ، این بود که Mosayeb در ترتیب و روانی متن سرتر بود. اما همانطور که در دست نوشته های خودم میبینید، در بخش های مختلف امتیازات یکی بوده است.

ویرایش شده توسط shayan_s: پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۸

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
14 صفحه V  « < 12 13 14
2 نفر در حال بازديد مبحث (2 نفر مهمان و 0 نفر موتورهاي جست و جو)
0 عضو :

IPB skin developed by: eXtremepixels
RSS نسخه چاپی زمان کنونی: يكشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۸