Reply to this topicStart new topic

> تحلیل و بررسی [ Mirror's Edge ] - [ لبه ی آینه ]

AgentZoey
پست جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۵:۰۰
پست #1

کاربر بازنشسته
نماد گروه
گروه : اخراجی ها
تشکرها: 392 *
کد کاربری : 29,845
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی

نام بازی : Mirrors Edge - ترجمه به فارسی : لبه ی ( یا گوشه ی ) آینه
ناشر : EA Games
سازنده : استدیوی DICE
تاریخ عرضه : Jan 12, 2009
عرضه شده برای PC , XBOX 360 , PS3

بازی Mirrors Edge بازیی است که با ایجاد سبک نوینی در بازی های اول شخص میتوان گفت یکی از بهترین بازی های موجود در بازار است . این بازی توسط استدیوی DICE که قبلا از این استدیو سری پرطرفدار Battlefield رو دیده بودیم و توسط شرکت EA GAMES انتشار یافته است . بازی Mirrors Edge در E3 2008 به دلیل نوینی در سبک بازی ، جذابیت گیم پلی و داستان بازی یکی از بهترین بازی ها معرفی شد . این بازی هم به صورت تک نفره و هم به صورت آنلاین قابل بازی است .شاید بازی از دید افراد آماتور یک بازی با حرکات غیر طبیعی تلقی شود اما این عقیده کاملا اشتباه است ، زیرا که این بازی بر اساس ورزش فرانسوی پارکور که نوعی ژیمناستیک است ساخته شده است ،حرکات بر روی دیوار ها و پرش های 2 - 3 متری ممکن است کمی غیر طبیعی به نظر بیاید ولی این ها واقعیت دارد، که ما این نوع ورزش را در آخر فیلم جیمز باند نیز دیده ایم

Minimum Requirements

* Windows XP or Vista
* Processor: Pentium 4 at 2.4 GHz
* RAM: 1GB
* Video: GeForce 6 Series with 256MB VRAM or better

Recommended Requirements

* 2.4+ GHZ Dual Core Processor
* 1 GBytes of System RAM
* NVIDIA 7800GTX+ or ATI x1300+ Video Card
* 8 GB of Free Hard Drive Space
* Note: These recommended requirements do not include a DX10 card and Mirror's Edge will be DX10 compatible. To run Mirror's Edge on DX10, you will need a DX10 card and Windows Vista installed

داستان بازی در مورد دو خواهر بنام های Faith و Kate هست . مادر این دو خواهر در زمان کودکی آنها در اعتراض به حکومت و در اعتراضات خیابانی کشته شده و پدر آنها نیز بعد از مرگ مادرشان به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی روی آورده است که Faith خواهر و پدرش را ترک کرده است . روزی او به طور مخفیانه وارد خانه ی زنی به نام Mercury می شود که اصطلاحا به او Merc نیز می گویند . او سابقا یک دونده بوده است . مرک ، فیث را در خانه ی خود می یابد و به جای اینکه از او گله و شکایت کند به او پیشنهاد می دهد که او نیز یک دونده شود . فیث نیز قبول کرده و بعد از چند سال وارد گروهی می شود که همه دونده هستند ، وظیفه آنها انتقال اطلاعات به افرادی مطمئن و مکان هایی امن است . این افراد به دلیل تدابیر شدید امنیتی مجبور به جابجایی از طریق پشت بام ساختمان ها هستند ، داستان کلی بازی از آنجا شروع می شود که Kate که یک مامور امنیتی است با پاپوشی که برایش درست می کنند محکوم به قتل میشود و فیث دنبال راهی برای نجات او می گردد

بازی Mirrors Edge با موتور پایه ی (Engine) آنریل ( Unreal Engine ) نسخه ی سوم ساخته شده که به ان اصطلاحا GOEW هم می گویند . این موتور از قدرت گرافیکی بالایی برخوردار بوده و DICE با اضافه کردن نورپردازی Beast به این موتور قدرت Lighting در این بازی را به صورت چشم گیری در آورده است . در این بازی از Material های متنوعی استفاده شده ولی هنوز هم نیاز به Material های بیشتری حس میشود چون تکرار بعضی از اجسام واقعا به وضوح مشخص است . تکسچر (Texture) ها در بازی از کیفیت فوق العاده خوبی برخوردار هستند . ( البته اگر کیفیت آنها در Options رو High باشد ) نوع گرافیک بازی نیز از نوع Detailed است که جزئیات به طور کامل در آن مشخص است . البته این نکته رو فراموش کردم بگم که موتور UE3 از Bump Mapping یعنی تاثیر گذاری نور برتمام اجسام موجود بهره مند است . هر چند اجسامی مثل پوکه ی تفنگ در بازی اصلا دیده نمیشود . گویا سازندگان فراموش کرده اند که تفنگ ها گلوله ای دارند و پوکه ی این گلوله ها کجا میرود مشخص نیست ! چهره ها و اجسام به زیبایی هرچه تمام تر توسط استدیوی DICE طراحی شده و البته ایرادات کمی هم در طراحی و گرافیک کلی وجود دارد که توسط نورپردازی خوبی که گفته شد کاملا غیرآشکار گردیده است . در بازی برای راحتی کاربران سیستم راهنمایی قرار داده شده است که اجسام راهنما را قرمز می کند . بعضی مواقع این رنگ قرمز ممکن است از خود جسم است که ممکن است برای مدتی باعث سر درگمی و گمراهی شود ،که کم شدن امتیاز گرافیک به این دلیل نیز بستگی دارد. از دیگر عوامل کاهش امتیاز گرافیک این است که تغییر محیط در بازی برای مثال رفتن از فضای بازی به داخل ساختمان با تغییر روند و شکل و شمایل کلی بازی همراه است . و گاها رنگهایی که در بازی استفاده شده است برای مدتی باعث سردرد و سرگیجه می شود ، باگ هایی هم در قسمت آسانسور وجود دارد که زیاد به چشم نمی آید . در شروع هر مرحله Cut Scene هایی برای مقدمه ای از مرحله و توضیح کوتاهی از داستان پخش میشود که Pre Render شده هستند و به صورت Vector طراحی شده اند و از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند و خود باعث تنوعی در بازی شده اند

بر روی صداگذاری بازی واقعا خوب کار شده است و تمامی صداهای موجود در بازی به صورت سه بعدی و با کیفیت بسیار بالایی است . در بازی در هر محیطی صدایی متناسب با آن محیط پخش میشود که بر نوع حرکت کاربر تاثیر به سزایی دارد . برای مثال وقتی در ابتدای مرحله شروع به کار میکنید آهنگی بسیار ملایم پخش می شود و زمانی که اتفاق خاصی مثل ردیابی شدن توسط پلیس اتفاق می افتد آهنگ تندی پخش می شود که بازیکن باید سریع تصمیم بگیرد و همین امر باعث افزایش اشتباهات بازیکن می شود ، در محیط های بسته آهنگ بسیار ملایم و زیبایی پخش میشه و زمانی که پلیس در این گونه محیط ها شما را تعقیب میکند آهنگی پخش میشود که باعث افزایش استرس بازیکن و قدرتمند به نظر دشمنان در ذهن بازیکن می شود و اینجاست که بازیکن ممکن است بارها و بارها اشتباه کند و باعث افزایش عصبانیت در بازیکن شود . صداهای افراد در بازی بسیار دقیق قرار داده شده و من که خودم بازی را تمام کرده ام صحنه ای رو یاد ندارم که نتوانسته باشم صدا را بشنوم و اشتباهی انجام بدهم . در طول بازی افراد گروه از طریق گوشی موجود در گوش شما خطر ها و ماموریت ها رو اطلاع می دهند .

بازی میرورز ادج همانطور که قبلا گفتیم به صورت اول شخص است (FPS) و در این بازی کار شما فقط دویدن است و رسیدن به هدف . شما میتوانید برای رسیدن به هدف خود بدون شکلیک گلوله ای حتی بازی را به پایان برسانید یا می توانید با روش های گوناگون به مبارزه با پلیس ها بپردازید . در بازی برای پرش و مبارزه با دشمنان بازیکن آزادی عمل زیادی دارد البته چکپوینت (CheckPoint) ها نیز دست شما را برای امتحان روش های گوناگون بازتر میکنند . ابتدا از پرش ها شروع میکنیم . برای پریدن از ساختمانی به ساختمان دیگر شما باید موقعیت را بسنجید به موقع کلید پرش را زده و اگر ارتفاع بسیار زیاد بود سعی در پشتک زدن کنید و در ارتفاعات کم بهتر است لیز بخورید . این لیز خوردن حرکت بسیار کاربردی در بازی است . مثلا برای عبور از یک میله که ناگهانی جلوی شما ظاهر می شود لیز خوردن سریع ترین و بهترین راه است یا پلیسی که مسلح است را به وسیله ی همین لیز خوردن میتوان به او آسیب جدی وارد یا او را خلع سلاح کرد . شما حتی در حین لیز خوردن نیز میتوانید تفنگ را از دشمن کشته شده ی خود بگیرد و در عرض چند ثانیه ای که لیز می خورید کارهای گوناگونی از قبیل شلیک انجام دهید منظور از لیز خوردن طی کردن مسافت پنج یا شش متری نیست شما حداکثر میتوانید یک متر لیز بخورید ، میتوانید با کم کردن سرعت بازی ( اسلو موشن کردن - Slow Motion ) اعمال دقیق و موثری انجام دهید . در بازی برای باز کردن در ها معمولا Faith از مشت و لگد استفاده میکند . گاهی نیز میتوان خلاقیت به خرج داد و در حین لیز خوردن لگد زد و یا با پرش و ضربه زدن با دوپا در را از جا کند در هر حالت تصمیم با خود شماست . شما در بازی این قابلیت را دارید که از روش های رزمی نیز دشمنان را خلع سلاح کنید . اگر دقیق باشید میتوانید با دیدن کم ترین آسیب دشمن خود را خلع سلاح کرده و با اسلحه ی او ،دیگر دشمنان را نابود کنید . یک مژده هم بدهم و آن این است که شما در این بازی Sniper هم میشوید . ( که بهتر است برای این که جذابیت بازی از دست نرود بیش از این توضیح ندهم ) . در بازی نوعی تشک بزرگ نیز وجود دارد که در مواقعی که پرش های 4 - 5 متری از ارتفاعات زیاد انجام می دهید محافظ جان شما هستند . نکته ی دیگری را هم باید بگویم این است که شما می توانید از اجسام موجود در محیط ها برای پرش های خود کمک بگیرید ، که می توان گفت این قابلیت کمی در بازی کلیشه ای شده است ! که البته بسیار کاربردی است و مراحل را آسان تر کرده است .

هوش مصنوعی - واضح است که استدیوی دایس واقعا بر روی هوش مصنوعی دشمنان وقت گذاشته است . هوش مصنوعی دشمنان به قدری بالاست که اگر از طرف شما اشتباهی صورت بگیرد دشمنان از آن اشتباه سوء استفاده کرده و طوری به شما ضربه می زنند که جبران آن ممکن است بسیار کم و یا حتی غیرممکن باشد . برای همین لازم است با پلیس ها بسیار دقیق برخورد کرد و از حرکات ساده و کلیشه ای پرهیز کرد چرا که آنها به این گونه تکنیک ها کاملا واقف اند . بازی به نحوی طراحی شده که شما هر طور که بخواهید میتوانید دشمن را از سر راه بردارید ! میتوانید بر روی دیوار راه بروید و با دوپا به صورت دشمن ضربه بزنید و ضربه ای مهلک به او وارد کنید ، او نیز توانایی مقابله با شما را ندارد . در بازی چندین نوع پلیس وجود دارد که در هر مرحله گروهی از آنها نمایان میشوند . به ترتیب مراحل، پلیس های متنوعی ظاهر شده و با هوش های به مراتب بالا تر از نوع قبلی به مبارزه با شما می پردازندکه شما باید نسبت به آنها دقیق باشید.

ارتباط با محیط بازی - بازی به گونه ای طراحی شده که شما مدام می خواهید بدانید در قسمت بعد چه اتفاقی بر سر فیث خواهد آمد و نا مشخص بودن بازی گاهی در میان پرده ها باعث کنجکاوی بازیکن در مورد بازی شود و او را ترغیب به ادامه ی بازی میکند . اتفاقات ناگهانی در بازی نیز یکی از عواملی است که شما را واردار می کند بازی را ادامه دهید و البته نا گفته نماند قسمت Unlockables هم شما را با تصاویر ، موسیقی ها و کات سین های پخش شده غافلگیر میکند . من شخصا اکثرا به خاطر داستان و Unlockable ها بازی را تا انتها رفتم . چون تصاویر و موزیک های زیبایی در آن جای داده شده است که بسیار کارامد است

فیزیک - فیزیک بازی فوق العاده طراحی شده البته اشکالاتی نیز در آن وجود دارد ولی چندان به چشم نمی آید . برای مثال موهای Faith و دیگر افراد در بازی واقعا طبیعی حرکت می کند و برخورد با اجسام ، افراد و درگیری ها بسیار جالب طراحی شده اند . نکته ی منفی همان طور که در ابتدا هم گفته شد این است که در بعضی واقع وقتی شما به دشمنتان ضربه می زنید هیچ گونه تاثیری در حرکت آن فرد آشکار نمی شود مثل این است که به او نگاه میکنید نه این که به او ضربه می زنید . در کل فیزیک بازی نسبتا خوب است و اجسامی که شما به آن ها برخورد میکنید عکس العمل خوبی دارند

بازی لبه ی آینه یک بازی بسیار زیبا و مهیج و سرگرم کننده است و هر گیمری به نظر من باید این بازی را برای یک بار هم که شده امتحان کند .سبک جدیدی که میروز ادج از ترکیب سبک های مختلف به ارمغان آورده است واقعا جالب و تماشایی است . حتما به شما پیشنهاد می کنم که این بازی را امتحان کنید . در ضمن این بازی در 2 دی وی دی 5 گیگابایتی ( منظور 4.5 است ) عرضه شده است . و هم اکنون شما می توانید آن را در سراسر کشور خریداری کنید .

و کلام آخر ، این نقد توسط من ( سروش خدامی - Mafia3 ) نوشته شده و هرگونه کپی برداری از آن در هر نوع سایت یا وبلاگی با ذکر نام گروه تحلیل دارینوس و " Mafia3 " بلا مانع است . در آخر هم از دوست خوبم سامان - Golden Eagle - تشکر میکنم که ویراستاری این نقد رو قبول کردند و من از همه ی شما عذر می خوام که این نسخه ی ویرایش شده رو اینقدر دیر گزاشتم . بلاخره درسها و کارهای روزانه اجازه نمیداد !

موفق و موید باشید !

ویرایش شده توسط mafia3-gamer: پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۵:۵۲

--------------------
به درخواست یکی از دوستان برای پــیشرفت دارینوس بر گشتم ..

بد نیست Mozilla MineField رو توی اینترنت یه سرچی بزنید ، نسخه ای از موزیلا فایرفاکس هست که واقعا از سرعت بالایی برخورداره اما مشکلش اینه که از Add on های قدیم پشتیبانی نمیکنه ..

We Love .. Coming Soon
Go to the top of the page

+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

shahin_20100
پست جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۸
پست #2

گروهبان دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
تشکرها: 23 *
از : الماس شرق
کد کاربری : 19,777
نمایش موجودی

این بازی چه سبکی داره؟؟؟
ورزشیه؟یا صحنه ی اکشن هم داره؟
ابزار هم داره ؟مثلا اسکیت یا دوچرخه در طی بازی میتونیم استفاده کنیم؟
توضیحت یکم ناقص بود

--------------------
نیش دوست از نیش عقرب بدتر است پس بزن عقرب که دردش کمتر است

:مسابقات 4 گزینه ای با جایزه

+Quote Post

BiG_BosS
پست جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۳۴
پست #3

.:BiGGesT BosS:.
نماد گروه
تشکرها: 1082 *
از : Peace Walker
کد کاربری : 16,554
نمایش موجودی

QUOTE (shahin_20100 @ جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۰:۳۸) *
این بازی چه سبکی داره؟؟؟
ورزشیه؟یا صحنه ی اکشن هم داره؟
ابزار هم داره ؟مثلا اسکیت یا دوچرخه در طی بازی میتونیم استفاده کنیم؟
توضیحت یکم ناقص بود

در اصل یه سبکه جدیده(Modern First-Person Shooter). من به دلایلی نتونستم این بازی رو انجام بدم.ولی از کسی هم نشنیدم که از اسکیت و دوچرخه تو بازی استفاده شده باشه!

--------------------
Got one riding shotgun and no not one of them got gloves
Now wheres the rubbers? Whose got the rubbers?
I notice there’s so many of them
and there’s really not that many of us.
And ladies love us,my posses kicking up dust.
Its on till the break of dawn and were starting this party from dusk.

+Quote Post

harrypatter4
پست جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۵
پست #4

استوار دارينوس
نماد گروه
تشکرها: 206 *
از : مدرسه جادوگری ( Hogwarts )
کد کاربری : 17,915
نمایش موجودی

من تا حالا بازی اول شخص با چنین گرافیک بالایی ندیدم !!!
به خیلی از جزئیات توجه شده

--------------------

+Quote Post

AgentZoey
پست جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۱
پست #5

کاربر بازنشسته
نماد گروه
نمایش موجودی

والا شما خوب نخوندی ، مگرنه من حتی آخرش هم گفتم " بازی لبه ی آینه یک بازی بسیار زیبا و مهیج و سرگرم کننده است و هر گیمری به نظر من باید این بازی را برای یک بار هم که شده امتحان کند .سبک جدیدی که میروز ادج از ترکیب سبک های مختلف به ارمغان آورده است واقعا جالب و تماشایی است . حتما به شما پیشنهاد می کنم که این بازی را امتحان کنید . در ضمن این بازی در 2 دی وی دی 5 گیگابایتی ( منظور 4.5 است ) عرضه شده است . و هم اکنون شما می توانید آن را در سراسر کشور خریداری کنید . "
بازی اکشنه ولی به دلیل اینکه تماما در حال دویدن ( ورزش پارکور ) هستیم بازی اکشن - ورزشی نامیده شاید بشه ( بعضی جاها ) در کل سبک خاصی نداره ترکیب ــیه !

harrepatter4 - گرافیک این بازی در مقابل بازی هایی مثل Crysis اصلا قابل قیاس نیست .. !

ویرایش شده توسط mafia3-gamer: جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۲

--------------------

بد نیست Mozilla MineField رو توی اینترنت یه سرچی بزنید ، نسخه ای از موزیلا فایرفاکس هست که واقعا از سرعت بالایی برخورداره اما مشکلش اینه که از Add on های قدیم پشتیبانی نمیکنه ..

We Love .. Coming Soon

+Quote Post

Modern_Talking
پست شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۷:۳۴
پست #6

**Thomas_Anders**
نماد گروه
تشکرها: 795 *
از : City 17
کد کاربری : 20,601
نمایش موجودی

خیلی ممنون سروش جان
ولی یه کم زیادی از بازی تعریف کردی و تو همه موارد بازی رو خوب می دونیbig smile.gif
ولی نکا منفی هم داشت که زیاد بهش اشاره نکردی
تشکر از نقدت

--------------------
modern_talking888@yahoo.com

ما هم بازنشست شدیم

AnyThing Is Not Forever

+Quote Post

AgentZoey
پست شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۳:۵۴
پست #7

کاربر بازنشسته
نماد گروه
نمایش موجودی

نقد نکات منفی بازی کار زیاد جالبی نیست ، درسته که همه با EA بدیم ولی چنین شاهکاری رو باید نسبت به نقاط مثبتش و قوتش نقد کرد نه نکات منفی - [ البته من بسیاری از نکات منفی بازی رو خیلی گذرا و سطحی گفتم .. ]

--------------------

We Love .. Coming Soon

+Quote Post

willmore
پست سه شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۲
پست #8

ستوان دوم دارينوس
نماد گروه
تشکرها: 356 *
از : گرگان
کد کاربری : 25,178
نمایش موجودی

گرافیک بازی که خیلی بالا نیست . در واقع اون نورپردازی فوق العادشه که جلب توجه میکنه . وقتی که وارد بازی شدم یه لحظه شکه شدم که چه چیزه خوفیه ولی بعد از یه مدت دیدم همچین هم خوف نیست ! البته بد هم نبود big smile.gif

--------------------

+Quote Post

parham_jalayer
پست چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷:۳۲
پست #9

GODFATHER OF METAL
نماد گروه
تشکرها: 145 *
از : iran_karaj
کد کاربری : 12,975
نمایش موجودی

درود.
يك ايراد بزرگ.
در مقدمه گفتين بازي سوم شخص و در گيم پلي گفتين اول شخص.

--------------------
PJ.VIKING

+Quote Post

AgentZoey
پست پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۱:۲۹
پست #10

کاربر بازنشسته
نماد گروه
نمایش موجودی

دقیقا نمی دونم پرهام جان کجا رو میگی ، من این نقد رو دوباره ننوشم . بلکه یکی از دوستان اون رو ویرایش کرده ، اگر یه عکسی از اون قسمت یا مثلا یه تیکه از متن دور و برش رو بزاری من اصلاحش میکنم ..

--------------------

We Love .. Coming Soon

+Quote Post

M0STAFA
پست پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۴:۴۸
پست #11

کاربر معمولی
نماد گروه
گروه : مدیران
تشکرها: 1623 *
از : مشهد
کد کاربری : 23,546
نمایش موجودی

QUOTE (mafia3-gamer @ چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۶:۵۹) *
دقیقا نمی دونم پرهام جان کجا رو میگی ، من این نقد رو دوباره ننوشم . بلکه یکی از دوستان اون رو ویرایش کرده ، اگر یه عکسی از اون قسمت یا مثلا یه تیکه از متن دور و برش رو بزاری من اصلاحش میکنم ..

همون ابتدا نوشتی:

بازی Mirrors Edge بازیی است که با ایجاد سبک نوینی در بازی های سوم شخص میتوان گفت یکی از بهترین بازی های موجود در بازار است .

و البته این تیکه درسته ولی خب...

بازی میرورز ادج همانطور که قبلا گفتیم به صورت اول شخص است (FPS)

البته همه میدونند که یک اشتباه لپی بوده.

ویرایش شده توسط M0STAFA: پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۴:۵۰

--------------------

And Then There Were None
Bye

+Quote Post

fs2_asadi
پست پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۲:۰۷
پست #12

fs2 " خفن معمولی!
نماد گروه
گروه : مدیران ویژه
تشکرها: 1712 *
از : میبد- یزد
کد کاربری : 12,988
نمایش موجودی

خسته نباشی آقا سروش نقد خیلی خوبی بود من که خیلی از نقدت خوشم اومد همینطور از بازی
گروه سنی چقدره؟ بدرد فارسی شدن میخوره big smile.gif بد نیست دارینوس یه اکشن هم فارسی کنه!

--------------------

گل وجود آدمی خاک فقر است که با اشک آمیخته اند و در کوره رنج پخته اند.. الماس اگر چه از همه جواهر شفاف تراست سخت تر نیز هست مپندار که تنها عاشورائیان را بدان بلا آزموده اند صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است..

عقل میگوید بمان و عشق میگوید برو.. داد از آن اختیار که تو را از حسین (ع) جدا کند..

+Quote Post

AgentZoey
پست پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۳:۴۶
پست #13

کاربر بازنشسته
نماد گروه
نمایش موجودی

رده ی سنی رو بالای 17 سال ESRB و Pegi بالای 13 سال اعلام کرده ، بازی هیچ گونه صحنه ی غیر اخلاقی نداره ( یک صحنه هست که اونم غیر اخلاقی نیست ، اصلا هم نشون داده نمیشه - باید دقت کنید تا متوجهش بشید - ) و واقعا بدرد فارسی شدن می خوره . این بازی یک گزینه ی عالی برای دارینوسه ، چرا که به بیشتر سیستم های امروزی می خوره . اما من فک میکنم هیچ یک از شرکت های فارسی سازی ایرانی صداگذار های لایقی برای صداگذاری این بازی ندارند ، چرا که صدا شخصیت ها واقعا عالی کار شده و توی استدیو های ضعیف توی ایران فک نکنم بشه به اون خوبی در آورد .. !

--------------------

We Love .. Coming Soon

+Quote Post

kindboy
پست چهارشنبه ۱۷ تير ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۷
پست #14

مدیر بازنشسته
نماد گروه
تشکرها: 196 *
از : در میان خاک و افلاک...
کد کاربری : 4,109
نمایش موجودی

با سلام

(بعد مدتها...)

ببخشید کمی دیر شده ولی امروز نقدتونو دیدم. نقد خلاصه و مفیدی بود ولی خوب بنده معتقدم اگر بنای نقد را گذاشتید بر تعریف از بازی و بیان زیبایی ها و نکات مثبت آن ، یعنی اگر روی محور مثبت تا 10 روی مثبت ها پیش رفتید عین آن 10 را در محور منفی ها پیش برید ، بدین معنی که اگر توضیحات شما در باب موفقیت های سازندگان در امر طراحی دقیق شد ، به همان دقت و کثرت ایرادات رو هم بیان کنید ، چون در غیر این صورت نقد شما هم غیر عادلانه میشد و هم راهنمای خوبی برای خواننده ای که بازی را ندیده نمیشود. و نمره دادن بر اساس نقد نا عادلانه ، اشتباه و نمره نیز نا معتبر هست... (که خوشبختانه شما نمره ای ندادید)

اما در باب بازی ، در رندر شدن فریم ها کمی اشکال میبینیم و بازی در مواقعی دوچار افت فریم میشد ، البته گذشته از نسخی که در ایران پخش شد و دوچار چنین مشکلی بود به طور فجیع که با یک پچ بهتر میشود اما این مشکل به طور کلی در بازی موجوده که زیبایی بازی رو تحت الشعاع قرار میده. همچنین در بعد گرافیک بازی ، نور پردازی و کیفیت Texture در محیط اطراف (یعنی نزدیک) بسیار خوب بود و رنگ بندی های با طراوت و زنده محیط را کاملا زنده جلوه میدهد ، رنگ آبی و قرمز در محیط جلوه ی خاصی دارند و طراجی ها نیز با دقت است اما مشکلی که وجود دارد ، طراحی محیط در دور دست بی دقت و مات است ، وقتی شما بر پشت بام یک ساختمانی هستید مطمئنان ساختمان های کمی دور تر نمیشود تصویر در افق و بنا بر این نمیشود که در طراحی آن کاستی به خرج داد و با توجه به اینکه محیط اطراف فضای زیادی را اشغال میکنند ، بهتر بود کمی دقت در طراحی ساختمان ها و نما های دوردست به خرج میدادند تا جلوه ی محیط بیشتر میشد... همچنین گیم پلی بازی خوب بود و نوع اوری های خوبی هم در سبک گیم پلی و هم در جزئیات آن وجود داشت ولی به نظرم باز جای کار بیشتری داشت و اگر میخواستند یا فکرش را میکردند و یا در فکر ساخت نسخه ی 2 نمیبودند ، مطمئنان میتوانستند جزئیات و نوع اوری های زیادی را در این سبک ایجاد کنند زیرا استعداد آنرا داشت...(صحبت تمام زیرا اگر ادامه بدم حوصلتون سر میره و البته چون مدت زمانی که به بازی پرداختم زیاد نبوده ترجیح میدهم بیشتر صحبت نکنم.)

در نهایت از نقدتون متشکرم و خوشحالم که رگه های نازکی از رود خروشان نقد نویسی در رگ های دارینوس جریان داره.

موفق باشید...

--------------------
مدیران کنونی هم که تعداد انگشت شماری هستند نه تنها فعال ظاهر نشده اند بلکه سابقه انتخاب و مسئولیت هایشان که به
سالهای دور باز می گردد بدون برنامه بوده و در نتیجه اگر فعالیتی هم داشته باشند نتیجه چندانی ندارد.

اگر هم می خواهید خاطره بگویید ، مبحثی هست با عنوان گفتگوی آزاد لطفا" مراجعه کرده و از فعالان آن باشید....

آن کس که نداند و نداند که نداند ----- در جهل مرکب ابد الدهر بماند

سنگ قبر :
- پست 1 ؛ شنبه 24 مرداد 1383
- پست آخر و 3400 ؛ جمعه 8 شهریور 1387

موفق و موید باشید...
Kindboy

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 نفر در حال بازديد مبحث (1 نفر مهمان و 0 نفر موتورهاي جست و جو)
0 عضو :

IPB skin developed by: eXtremepixels
RSS نسخه چاپی زمان کنونی: يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵