Reply to this topicStart new topic

> درخواست كمك براي حل مشكل !

RezaHeidari
پست سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۸۷ - ۱۷:۴۰
پست #1

استوار دارينوس
نماد گروه
گروه : اعضا
تشکرها: 12 *
از : تهران
کد کاربری : 22,720
موجودي بانك: $2,147,483,647
نمایش موجودی

فقط الله تعالي
يا علي (ع)

با سلام .

ميخواهم از سير تا پياز موضوع را بيان كنم .

در روز شنبه 16 شهريور 1387 بنده براي ارتقاء سيستم كامپيوترم به بازار رضا در خيابان وليعصر مراجعه كردم و سپس اين موارد زير را خريداري كردم =

كارت گرافيك = xfx-geforce 8600 gt-1 gb

2 تا رم يك گيگا بايت DDR 2

ديويدي رايتر = Liteon 20 X DVD/CD Writer & Rewriter

پس از اينكه موارد بالا را خريداري كردم , به خانه برگشته و شروع به وصل كردن قطعات خريداري شده كردم , كامپيوترم را روشن كردم و سيستم بالا آمد , هيچ مشكلي ديده نمي شد و همه چيز درست عمل مي كرد , روز شنبه را بدون مشكلي گذرانديم اما در روز يكشنبه 17 شهريور 1387 كامپيوتر دچار مشكل شد , مشكل ايجاد شده اين بود كه ناگهان كامپيوتر خودش خود به خود روشن و خاموش شد و سپس صفحه اي مشكي رنگي آمد كه نوشته زير را نشان ميداد =

Reboot And Select Proper Boot Device Or Insert Boot Media In Selected Boot Device And Press A Key

اين ارور يا پيام به گونه اي بود كه هر كاري ميكردم از آن نميتوانستم رد شوم و با هر بار زدن دكمه از سوي بنده اين نوشته تكرار مي شد و Restart هم كاري از پيش نمي برد , من از اين ارور يا پيام داده شده چيزي سر در نياوردم و شروع كردم به فكر كردن ناخود آگاه ذهنم به سي دي رام و ديويدي رايتر منتهي شد , دويدي رايتر را از مدار خارج كردم سپس دوباره سيستم را روشن كردم ديگر خبري از آن ارور يا پيام نبود و سيستم بالا آمد , باز فكري به سرم زد اين دفعه سي دي رام را از مدار خارج كردم و ديويدي رايتر را وارد مدار كردم سپس دوباره سيستم را روشن كردم اين دفعه هم خبري از آن ارور يا پيام نبود و سيستم بالا آمد , پيش خود فكر كردم كه شايد سيستم نمي تواند هم سي دي رام و هم ديويدي رايتر را در مدار داشته باشد پس به همان دويدي رايتر بسنده كردم , تا امروز صبح سه شنبه 19 شهريور 1387 دوباره همان مشكل پيش آمد يعني كامپيوتر خود به خود خاموش و روشن شد و آن ارور يا پيام گفته شده را داد , اين دفعه مجبور شدم ديويدي رايتر را نيز از مدار خارج كنم يعني الان نه سي دي رام وصل است و نه ديويدي رايتر تا توانسته ام در خدمت شما باشم و اين مشكل را بيان كنم .

سيستم بنده =

Asrock 4 Core Dual - Vsta <--- Mother Board

Intel ® , Pentium ® 4 , CPU 3.00 GHz 3.01 GHz , 2.00 GB of RAM

پاور = GREEN GP 300 A
450W - 300W Real - Passive PFC

بين همه اين قطعات هارد ديسك بنده از همه قديمي تر هست ماله 6 ساله پيش ميباشد , مدلش Maxtor هست من در سيستمم داراي 4 درايو هستم يا همان Local Disk كه 3 تاي آنها فضاي كليشان 10GB و چهارمي داراي 5GB فضاي كلي است پس در نتيجه هارد ديسك بنده 40GB هست .

لطفا مرا براى حل اين مشكل راهنمايى كنيد .

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

RezaHeidari
پست سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۸۷ - ۲۰:۳۸
پست #2

استوار دارينوس
نماد گروه
تشکرها: 12 *
کد کاربری : 22,720
نمایش موجودی

فقط الله تعالي
يا علي (ع)

با سلام .

امروز سه شنبه 19 شهريور 1387 با اينكه گفتم سي دي رام و ديويدي رايتر را از مدار خارج كردم اما باز آن مشكل ايجاد شد و آن ارور يا پيام آمد , پس در اينجا مشخص مي شود كه سي دي رام و ديويدي رايتر مشكلي ندارند , الان آنها را وصل كرده ام و تنها چيزي كه وصل نيست فلاپي مي باشد , شايد مشكل از فلاپي باشد !

--------------------

+Quote Post

amir-hosine
پست سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۸۷ - ۲۱:۵۵
پست #3

:.:شکسته دل:.:
نماد گروه
گروه : مدیران
تشکرها: 603 *
از : اردکان-یزد
کد کاربری : 539
نمایش موجودی

دوست عزیز...
مشکل خاصی هست....
من روی چند چیز شک دارم:
1-مادربرد
2-پاور
3-اشتباه در روی هم کردم قطعات
4-اتصالات نادرست
5-ناسازگاری قطعات...

در این بین 3 مورد بیشتر توجهمو جلب کرد:
1-مادربرد
2-پاور
3-هارد

پاور 300 وات برا گرافیکت کمی ضعیفه....ممکنه خوب برق نرسونه...چون وقتی اتصالات درایور ها رو قطع کردی،مدتی سالم بود!پس برق بهتر رسیده.ولی باز هم کافی نبوده و ارور داده....

مادربرد هم ضعیفه و شاید مشکلی توش به وجود امده

هارد هم ناجور ضعیف و قدیمیه....بهتره با یه هارد دیگه امتحانش کنی...
یا بری یه پاور قوی تر از کسی بگیری و تست کنی

یه بار دیگه اتصالات قطعات رو کاملا چک کن یا بده یه متخصص اسمبل کنه
فلاپی درایو رو اصلا وصل نکن....مشکل زیاد به وجود میاره.فلاپی رو همیشه قطع کن....

اینکارارو بکن و نتیجه رو بگو...اخه اینوری نمیتونم کمک کنم.اگه تو شهر شما بودم میومدم میدیدم اونجوری بهتر میشد کمک کرد.چون من نمیدونم شما چجوری اسمبل کردید و...

موفق باشید.

--------------------
دلم از خیلی روزا با کسی نیست....تو دلم فریاد و فریاد رسی نیست

شدم اون هرزه گیاهی که گلاش...پر پر دستای خار و خسی نیست...

دیکه دل با کسی نیست!دیکه فریاد رسی نیست...

+Quote Post
كاربراني كه از اين پست تشكر كرده اند :

Hardware
پست سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۸۷ - ۲۲:۲۷
پست #4

سرهنگ دارينوس
نماد گروه
تشکرها: 28 *
کد کاربری : 26,491
نمایش موجودی

QUOTE (RezaHeidari @ سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۹:۱۰) *
فقط الله تعالي
يا علي (ع)

با سلام .

ميخواهم از سير تا پياز موضوع را بيان كنم .

در روز شنبه 16 شهريور 1387 بنده براي ارتقاء سيستم كامپيوترم به بازار رضا در خيابان وليعصر مراجعه كردم و سپس اين موارد زير را خريداري كردم =

2 تا رم يك گيگا بايت DDR 2

ديويدي رايتر = Liteon 20 X DVD/CD Writer & Rewriter

پس از اينكه موارد بالا را خريداري كردم , به خانه برگشته و شروع به وصل كردن قطعات خريداري شده كردم , كامپيوترم را روشن كردم و سيستم بالا آمد , هيچ مشكلي ديده نمي شد و همه چيز درست عمل مي كرد , روز شنبه را بدون مشكلي گذرانديم اما در روز يكشنبه 17 شهريور 1387 كامپيوتر دچار مشكل شد , مشكل ايجاد شده اين بود كه ناگهان كامپيوتر خودش خود به خود روشن و خاموش شد و سپس صفحه اي مشكي رنگي آمد كه نوشته زير را نشان ميداد =

Reboot And Select Proper Boot Device Or Insert Boot Media In Selected Boot Device And Press A Key

اين ارور يا پيام به گونه اي بود كه هر كاري ميكردم از آن نميتوانستم رد شوم و با هر بار زدن دكمه از سوي بنده اين نوشته تكرار مي شد و Restart هم كاري از پيش نمي برد , من از اين ارور يا پيام داده شده چيزي سر در نياوردم و شروع كردم به فكر كردن ناخود آگاه ذهنم به سي دي رام و ديويدي رايتر منتهي شد , دويدي رايتر را از مدار خارج كردم سپس دوباره سيستم را روشن كردم ديگر خبري از آن ارور يا پيام نبود و سيستم بالا آمد , باز فكري به سرم زد اين دفعه سي دي رام را از مدار خارج كردم و ديويدي رايتر را وارد مدار كردم سپس دوباره سيستم را روشن كردم اين دفعه هم خبري از آن ارور يا پيام نبود و سيستم بالا آمد , پيش خود فكر كردم كه شايد سيستم نمي تواند هم سي دي رام و هم ديويدي رايتر را در مدار داشته باشد پس به همان دويدي رايتر بسنده كردم , تا امروز صبح سه شنبه 19 شهريور 1387 دوباره همان مشكل پيش آمد يعني كامپيوتر خود به خود خاموش و روشن شد و آن ارور يا پيام گفته شده را داد , اين دفعه مجبور شدم ديويدي رايتر را نيز از مدار خارج كنم يعني الان نه سي دي رام وصل است و نه ديويدي رايتر تا توانسته ام در خدمت شما باشم و اين مشكل را بيان كنم .

سيستم بنده =

Asrock 4 Core Dual - Vsta <--- Mother Board

Intel ® , Pentium ® 4 , CPU 3.00 GHz 3.01 GHz , 2.00 GB of RAM

پاور = GREEN GP 300 A
450W - 300W Real - Passive PFC

بين همه اين قطعات هارد ديسك بنده از همه قديمي تر هست ماله 6 ساله پيش ميباشد , مدلش Maxtor هست من در سيستمم داراي 4 درايو هستم يا همان Local Disk كه 3 تاي آنها فضاي كليشان 10GB و چهارمي داراي 5GB فضاي كلي است پس در نتيجه هارد ديسك بنده 40GB هست .

لطفا مرا براى حل اين مشكل راهنمايى كنيد .

مشکل از برق رسانی و همچنین هارد هستش. کارت گرافیک 8600 GT نمیتونه به وسیله یه پاور 300 وات جریان خودش رو تامین کنه. علاوه بر اینکه یه قطعه پر مصرف دیگه مثل Cpu Pentium در کنارش هست.
پیشنهاد من خرید یه پاور حداقل 430W هستش.
هارد شما هم احتمالا دیسکش دچار مشکل شده. تعویضش کنید.

--------------------

+Quote Post

amir-hosine
پست چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۰:۱۹
پست #5

نماد گروه
نمایش موجودی

احتمال داره از پاور هم باشه...
ولی احتمالش به نظرم کم هست...چون خودم 6800 ultra الان دارم که اندازش 10 برابر 8600 هست!تقریبا اندازه 8800 جی تی ایکس هست.مصرف هم فوق العاده بالاست...ولی پاور 300 وات دارم!!!1 ساله دارم!مشکلی هم پیش نیومده.ولی چون سی پی یو ایشون فسیل هست شاید برق بیشتری بگیره...
ولی امتحانش ضرر نداره...مواردی که گفتم رو کامل انجام بده.اول اونهایی که خرج نداره انجام بده.بعد اگه جوابی نگرفتی بقیه رو انجام بده....
موفق باشی

--------------------

+Quote Post

Hardware
پست شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۸۷ - ۱۱:۳۹
پست #6

سرهنگ دارينوس
نماد گروه
تشکرها: 28 *
کد کاربری : 26,491
نمایش موجودی

پاور های Green هم مدلای زیر 380 زیاد قابل اعتماد نیستند! ممکنه اختلال داشته باشند تو برق رسانی !!! به هر حال حدثل 430 و مدل پیشنهادی یه 530 هست که به دردت میخوره..

--------------------

+Quote Post

call-of-duty-4
پست شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۸۷ - ۱۸:۴۰
پست #7

گروهبان دوم دارينوس
نماد گروه
گروه : اخراجی ها
تشکرها: 19 *
از : نقل مكان به كارت گرافيگ
کد کاربری : 27,423
نمایش موجودی

QUOTE (Hardware @ شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۳:۰۹) *
پاور های Green هم مدلای زیر 380 زیاد قابل اعتماد نیستند! ممکنه اختلال داشته باشند تو برق رسانی !!! به هر حال حدثل 430 و مدل پیشنهادی یه 530 هست که به دردت میخوره..

ولی پاور من 350 هستش البته real
گرافیکم 7300
رم 2 گیگ
سی پی یو 3.4 دو کور

راحت اجرا میکنه
با قطعات اظافه

--------------------

+Quote Post

amir-hosine
پست دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۹
پست #8

نماد گروه
نمایش موجودی

hardware:
پاور های گرین از 300 وات تا 1030 وات کاملا قابل اعتماد هستند.من خودم الان 4400x2 با 2gb ram و nvidia 6800 ultra دارم که گرافیکش 200-220 وات میخواد!
ولی پاور 300 گرین دارم و اور کلاک هم میکنم و کوچیکترین مشکل هم تو این یک سال و خورده ای پیش نیومده...کارت های گرافیک 8600 و پایین ترش(البته نه 7950 و....) همین پاور 300 کافیه.
پاور های گرین کاملا قابل اعتماد اند و در بق رسانی به هیچ وجه اختلال ندارند.مگر اینکه منظورتون این باشه که توان کافی برای قطعه مربوطه نداشته باشه که فعلا پاور 300 وات برای من فوق العاده جواب داده و ازش راضی هستم...
بله درسته.شاید توان کافی نداشته باشن برای قطعه مورد نظر.ولی پاور های گرین اصلا اختلالی ندارند و حتی 300 واتش هم برا بیشتر قطعات کافیه....

call of duty4:
بله.خوبه پاورتون.300 وات هم داشته باشین جواب میده.

موفق باشید

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 نفر در حال بازديد مبحث (1 نفر مهمان و 0 نفر موتورهاي جست و جو)
0 عضو :

IPB skin developed by: eXtremepixels
RSS نسخه چاپی زمان کنونی: جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۸